НАБУ розпочало розслідування заяв Онищенка

266
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив, що відомство розпочало досудове розслідування фактів, які були озвучені у заявах нардепа Олександра Онищенка, якого розшукують згідно з підозрою у вчиненні економічних злочинів.

За словами очільника НАБУ, розслідування стосується фактів підкупу депутатів Верховної Ради України за голосування щодо відставки глав Генеральної прокуратури та Служби безпеки, а також призначення нового Генпрокурора.
«Сьогодні (7 грудня – ред.) ми зареєстрували кримінальне провадження за заявами народного депутата Олександра Онищенка про факти підкупу депутатів. Звісно, частина із того, що він заявляв, не має, на мою думку, кримінального підґрунтя, але є певні заяви про те, що були конкретні підкупи за конкретні голосування. Про це говорить особа, яка брала в цьому участь. За час моєї роботи в НАБУ, таких заяв ще не було», – наголосив Ситник. 
За його словами, заяв політиків про підкупи за голосування у парламенті щодня лунає чимало, але вперше про це було заявлено народним депутатом, який брав участь у цих злочинах.
«Онищенко не просто говорить, що хтось когось підкупляє – таких заяв політиків ми щодня чуємо, вони певною мірою маніпулятивні, аби спотворити репутацію політичного опонента. Але тут вперше така заява, принаймні, після Революції, коли сам депутат говорить про те, що брав участь у цих процесах», – підкреслив глава НАБУ. 
«Тому я би назвав це, фактично, як явку з повинною, яка була озвучена в прямому ефірі на телеканалах, на жаль, і російських. І тому ми вирішили, що раз є такий нюанс, що це не просто заява однієї політичної сторони проти іншої політичної сторони, а це заява конкретної особи, яка, підтверджує свою участь у процесах підкупу і передачі коштів депутатам, то ми будемо реєструвати це провадження», – зауважив в інтерв’ю Дзеркалу тижня посадовець.
Крім того, він повідомив, що Онищенку запропонують передати слідству аудіо- та відеозаписи, які, за його словами, у нього є, і дати більш конкретні свідчення по кожному із питань у рамках досудового розслідування, що розпочато 7 грудня.

Коментарi

Коментарiв