Декларації, тарифи, банківська система – Луценко про основні проблеми України

191
Генеральний прокурор України Юрій Луценко висловив думку, що нині головними проблемами держави є декларації, банківська система і тарифи на житлово-комунальні послуги.

На думку Луценка, нині питанням номер один є електронні декларації про доходи вітчизняних політиків. 
 
«Ми багато цікавого дізналися про депутатів, міністрів та інших високопосадовців. Перш за все, ми вже подали на перевірку НАЗК тих 53 депутатів, які займалися забороненим законом сумісництвом чи відобразили в своїх деклараціях неправдиві дані. Якщо говорити про ГПУ, то близько 60 прокурорів, які не заповнили декларацію, будуть звільнені після перевірки НАЗК. Правда, багато з них – у декреті або під арештом», − підкреслив очільник ГПУ.
Також він зазначив, що бачить своїм завданням, як і інших правоохоронних органів, − розділити декларантів «на агнців і козліщ».
«Тому, хто заплатив податки, які б у нього гроші не були вдома чи в банку, − треба подякувати, що він створював робочі місця і добавлену вартість країни. Є депутати з сотнями тисяч валюти, а от відомості про доходи, а отже і податки, − відсутні. Тут явно пахне статтею Кримінального кодексу», − наголосив в інтерв’ю Цензор.нет Генеральний прокурор. 
За його словами,  серед інших важливих викликів для правоохоронної системи є зловживання у банківській галузі та махінації з тарифами.
«Обдурені вкладники, розкрадання мільярдних коштів рефінансу, оборудки з заставним майном. На цей момент у країні 48 мільярдів не повернутого рефінансу, ліквідовано понад 80 банків. Деякі політики роблять на цьому піар. Ми арештовуємо керівника банку «Михайлівський» і майно, яке має стати основою повернення вкладів», − стверджує Луценко.
«Щодо теми тарифів, то у кожній області прокуратура показує, що є махінації з тарифами. У Києві і на місцях. Нещодавно я звернувся до Прем’єр-міністра з пропозицією змінити старі радянські «сніпи» (державні будівельні норми – ред.), які закладають в собівартість тарифів. За нашими оцінками, проста їх заміна на вже прийняті українські норми дає десятки мільярдів економії на виплату компенсацій», − розповів глава ГПУ. 
Крім того, він наголосив, що вважає розширення державних виплат  шляхом у глухий кут.
«Взагалі вважаю, що найбільшим ворогом нашої країни є навіть не Путін, а патерналізм. Агентів Путіна можна хоч убивати. А патерналізм у собі вбивати ніхто не хоче. Весь час чекають доброго царя і перекладають свої обов’язки на когось іншого. Боюсь, що це буде найдовша війна для України», − висловив думку очільник Генеральної прокуратури.

Коментарi

Коментарiв