Німецька розвідка зафіксувала шокуюче посилення пропаганди РФ і кібер-шпигунства

300
8 грудня німецьке агентство внутрішньої розвідки заявило, що зафіксувало разюче наростання російської пропаганди і кампанії дезінформації, спрямованої на дестабілізацію німецького суспільства, а також цілеспрямовані кібератаки проти політичних партій.

«Ми бачимо агресивний і зростаючій кібершпіонаж і кібер-операції, які потенційно могли би поставити під загрозу німецьких урядовців, членів парламенту та працівників демократичних партій», – заявив очільник німецької розвідки Ханс-Ґеорґ Маасс, передає УНІАН
Маасс, який висловив аналогічну стурбованість щодо зусиль Росії втручатися в німецькі вибори, в одному з інтерв’ю минулого місяця повідомив, що він має все більше доказів про такі зусилля і сказав про очікувані подальші кібератаки. За його словами, агентство бачить широкий спектр російських пропагандистських інструментів і «більше застосування фінансових ресурсів» для здійснення «дезінформації», спрямованої на російськомовну громаду в Німеччині, політичні рухи, партії та інших осіб, які ухвалюють рішення.
За словами глави розвідки ФРН, метою цих зусиль було поширення невизначеності в суспільстві, «щоб послабити або дестабілізувати Німеччину», а також зміцнити екстремістські групи і партії, ускладнити роботу федерального уряду і впливати на політичний діалог.
 
«Пропаганда і дезінформація, кібер-атаки, кібер-шпигунство і кібер-саботаж є частиною гібридної загрози для західних демократій», – наголосив Маасс. 
Крім того, влада ФРН звинуватила Росію у спробах маніпулювати німецькими ЗМІ для роздування таких тем, як криза мігрантів, послаблення довіри виборців і інакомислення в межах Європейського Союзу, що начебто призведе до скасування санкцій проти Кремля. Звісно, російські офіційні особи заперечують всі звинувачення.

Коментарi

Коментарiв