Україна почувається зрадженою через рішення ЄС щодо безвізу – ІноЗМІ

207
Видання Reuters проаналізувало стосунки між Україною і ЄС на тлі проблем із безвізовим режимом. 

За словами авторів, нині Україна відчуває, що Європейський Союз підвів її, не виконавши свою обіцянку щодо скасування короткострокових віз. Розчарування також демонструє стривоженість України тим, що західні партнери можуть покинути її в розпал боротьби проти агресії Росії у Криму і в Донбасі. 
Видання наголосило, що страхи українців посилилися після низки подій, які потенційно можуть піти на користь Кремлю. Зокрема, йдеться про перемогу Дональда Трампа у США і ймовірну перемогу Франсуа Фійона на президентських виборах у Франції.
Reuters нагадує, що ЄС обіцяв Україні візову лібералізацію після виконання низки умов, серед яких була і боротьба з корупцією. Щоправда, цю обіцянку так і не було виконано, оскільки Євросоюз вирішив спочатку розробити механізм призупинки безвізового режиму. 
«Президент України і його делегація на намагалися зберігати оптимізм на публіці. Але я їх зрозумію, якщо вони повернулися в Київ дещо розчарованими», − зауважив колишній Генеральний секретар НАТО Андрес Фоґ Расмуссен. 
«Я б навіть скажу трохи грубо. Думаю, це якоюсь мірою зрада з боку ЄС, якщо згадати про те, що Україна виконала всі необхідні вимоги для лібералізації візового режиму», − наголосив екс-генсек Альянсу. 
Автори також підкреслили, що під час саміту у Брюсселі президент Європейської ради Дональд Туск говорив українською мовою, жартував разом із Президентом України Петром Порошенком і висловлював сподівання, що безвізовий режим буде запроваджений уже до завершення цього року. щоправда, як зазначила у коментарі виданню заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, європейці не демонструють бажання запроваджувати безвізовий режим. 
«Лише постійний тиск і постійне піднімання цього питання може змусити їх рухатися вперед. Може це прозвучить не дипломатично, але ми бачимо повну імпотенцію Євросоюзу і європейських інститутів», − підкреслила високопосадовець, нагадавши, що за кілька тижнів до саміту в Брюсселі Франція і Німеччина порадили українській стороні не чекати позитивного рішення.
«Коли я спитала, чи вони вважають чесним те, що у багатьох галузях нас дискримінують у порівнянні з іншими, німецький посол в Брюсселі сказав мені: «Життя несправедливе, і вам варто змиритися з цим», − зауважила Зеркаль. 
Крім того, як стверджує один із європейських чиновників, який залишився анонімним, за лаштунками Німеччина, Франція, Бельгія і Італія гальмують процес щодо безвізового режиму. 
«ЄС розуміє, що в очах України питання безвізового режиму – це питання європейської репутації. ЄС буде старатися зробити все можливе, щоб надати цей режим Україні, опираючись на розуміння цих ризиків», − наголосив чиновник, додавши, що у Євросоюзі «не все обертається навколо України».

Коментарi

Коментарiв