Депутатську недоторканність слід не скасувати, а звузити – правник

195
Експерт із конституційного права Центру політико-правових реформ Богдан Бондаренко на тлі скандалу з нардепом Вадимом Новинським закликав звузити, а не скасовувати депутатську недоторканність в Україні. 

«Що означає звуження? Наприклад, якщо народного депутата було затримано під час вчинення ним злочину, у такому випадку ми говоримо, що відсутня необхідність отримання згоди від парламенту на притягнення цієї особи до відповідальності», – пояснив правник. 
На його думку, у законі про регламент необхідно прописати конкретніше визначення поняття «обґрунтованість» подання генерального прокурора, яке, згідно з процедурою, профільний комітет розглядає перед тим, як питання про зняття депутатської недоторканності виноситься на розгляд Верховної Ради. 
«І третій момент: у нас на сьогодні передбачено, що Верховна Рада може ухвалювати рішення про притягнення народного депутата до відповідальності, а також про затримання й арешт. Це мають бути окремі подання генерального прокурора. На нашу думку, потрібно скоротити цю процедуру: щоб Верховна Рада оформлювала одну постанову, якої було б удосталь для всієї процедури досудового розслідування», – підкреслив в ефірі Радіо Свобода експерт. 
За його словами, необхідно звузити обсяг депутатської недоторканності, оскільки нас вона фактично абсолютна. Також він зауважив, що, проте, у цілому депутатська недоторканність є нормальною умовою функціонування парламентів у різних країнах світу.
Нагадаємо, 8 грудня 2016 року ВРУ дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського («Опозиційний блок»). Генеральна прокуратура України підозрює його у співучасті у справі про незаконне позбавлення волі помічника нині покійного предстоятеля УПЦ (Московського патріархату) Володимира Сабодана. Сам Новинський називає не визнає своє вини і називає справу сфабрикованою.

Коментарi

Коментарiв