Україна потопає у смітті, поки місцева влада саботує роботу – міністр екології

566
Під час «години уряду» в парламенті міністр екології Остап Семерак звинуватив місцеву владу у саботажі вирішення проблем зі стихійними сміттєзвалищами.

Семерак заявив, що Міністерство екології України розпочало «інвентаризацію» сміттєзвалищ і вимагає від місцевої влади розширену інформацію про місця видалення відходів.
Він нагадав, що у цілому в Україні нині є понад 30 тисяч сміттєзвалищ, з яких офіційних, ідентифікованих – 6 153 сміттєзвалища. Про це інформує Українська правда
«На сьогодні жодна область не впоралася належним чином із поставленим завданням», – наголосив урядовець.
«Одеська, Херсонська область та місто Київ за півроку взагалі не спромоглися надати жодної інформації про організовані чи неорганізовані сміттєзвалища. Нас не влаштовує такий результат», – підкреслив Семерак, додавши, що на місцях «недобросовісно поставилися до виконання доручення уряду і повідомило далеко не про всі сміттєзвалища». 
«Папір, звичайно, не червоніє і витримає будь-яку інформацію, можна намалювати будь-яку цифру, проте об’єктивна реальність інша – зі стихійними сміттєзвалищами, які знаходяться у найнесподіваніших місцях», – зауважив високопосадовець. 
За його словами, головна причина – недбалість місцевої влади: «Сміття на порозі власного дому – в першу чергу, відповідальність місцевої влади і громад». 
«Цілком реальні кошти екологічного податку, а це в 2016 році – понад 1 мільярд гривень залишилася у місцевих бюджетах і, на жаль, не були використані на ці потреби. Ремонт шкіл і дитсадків за ці кошти – це, звичайно, добра справа, проте відходи – не менш соціальна проблема. Досить чекати, що хтось прийде з Києва і прибере сміття…», – стверджує очільник Мінекології. 
Також він повідомив, що протягом трьох місяців інтерактивного сервісу відомство отримало понад 500 звернень від громадян про сміттєзвалища, з яких органи місцевого самоврядування ліквідували лише 17%. 
«На місцях нам обіцяють, що сміттєзвалища будуть ліквідовані, що ними  постійно займаються, але насправді бачимо повний саботаж цієї роботи», – наголосив урядовець, додавши, що найактивніше включилися в роботу Миколаївська, Донецька, Київська, Харківська, Вінницька й Дніпропетровська області – але цього недостатньо.
«199 відповідей областей про начебто своєчасне вирішення проблеми громадяни не підтвердили… Звернення громадян органами місцевої влади просто ігноруються, вони не виконують свої обов’язки і порушують законодавство», – резюмував Семерак. 

Коментарi

Коментарiв