Обіцянки Порошенка загнали його самого в пастку – політолог

257
Політичний експерт Олександр Радчук проаналізував «екватор» глави держави, що, як правило, рахують із дня вступу в повноваження: інавгурація п’ятого Президента України Петра Порошенка відбулася 7 червня 2014 року.

«Порошенко був обраний Президентом в один із найдраматичніших моментів в історії України. Проблеми, з якими він зіткнувся як у внутрішній, так і в зовнішній політиці, колосальні. Після 2,5 років президентства його є за що покритикувати, але потрібно віддати належне: і як Президент, і як політик Порошенко тримає удар по всіх фронтах, і поки реальних конкурентів на політичному небосхилі в нього не має», – наголосив експерт.
На цьому тлі він зауважив, що, відповідно до результатів соціологічних опитувань останніх місяців, рейтинги Порошенка різко знижуються. Зокрема, найбільше спадання спостерігалося в період із грудня 2015 до травня 2016 року.
«Одним із головних чинників поступової втрати довіри громадян до задекларованих програмних цілей і зафіксованих обіцянок Петра Порошенка є незадовільний рівень їх виконання», – підкреслив у статті для Слова і Діла Радчук. 
Згідно з інформацією видання, рівень відповідальності Президента становить 45%. Ще 24% своїх обіцянок Президент не виконав, а 31% – у процесі виконання.
Політолог зазначив, що Порошенко потрапив у власну пастку через багатостраждальний «безвіз», який обіцяв українцям уже неодноразово. Ще один суттєвий прорахунок, який тисне на політичні рейтинги Президента, стосується вирішення конфлікту на Донбасі та повернення Криму: «Повернення Криму поки виглядає утопією, а завдяки «Мінську» вдалося отримати заморожений конфлікт на Донбасі». 
Як підмітив фахівець, менш резонансними, але також невиконаними залишаються обіцянки Порошенка про кардинальні зміни в податковій політиці держави (кількість податків скорочена, ставка ЄСВ знижена, але навантаження й досі високе), боротьбу з корупцією, зміну складу Центрального виборчого комітету, тотальну люстрацію. До того ж, двома найбільш проблемними зонами, які є приводом критики за останні 2,5 роки в діяльності глави держави, є його колишня бізнес-діяльність та оточення. Щоправда, за словами Радчука, справедливо буде зазначити, що певні процеси з волі Президента вдалося запустити.
«Був запущений процес децентралізації, виконана обіцянка щодо проведення двотурових виборів мерів великих міст, відновлена обороноздатність країни та є зрушення в реформуванні ЗСУ, були створені антикорупційні органи, запущений механізм е-декларування, зроблена низка кроків щодо енергетичної незалежності України, забезпечений доступ української продукції на світові ринки, запущений процес декомунізації», – стверджує експерт. 
«Потрібно зробити вибір: або стати арбітром на користь демократичних процесів (з невідомими наслідками такого сценарію), або зафіксувати владу в своїх руках, позбутися впливу соратників і проводити реформи, що автоматично призведе до втрати рейтингу та, ймовірно, позбавить шансів на другий президентський термін», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв