В Україні депутат недоторканний, навіть якщо його спіймали з ножем над тілом жертви – нардеп

187
Народний депутат України від «БПП» Олексій Гончаренко на тлі рішення ВРУ про зняття недоторканності з Вадима Новинського розповів про основні проблеми судів у державі.

«На жаль, наші суди набагато більш залежні від грошей, від цієї зеленої купюри, ніж від будь-якої влади. І ми це чудово знаємо. І тут козирі знову не на боці обвинувачення, а, скоріше, на боці Новинського, враховуючи його можливості. Тому я це не приймаю», – підкреслив нардеп.
«Щодо імунітету, то так, це правда – він є майже в усіх розвинутих країн світу, але в абсолютно іншому об’ємі. Так, не можна заарештувати. У деяких країнах не можна заарештувати депутата в будівлі парламенту», – наголосив високопосадовець.
Також він додав, що в інших країнах депутату не можна робити обвинувачення за те, що він сказав у сесійній залі парламенту, бо це є його політична діяльність. 
«Але так, як в Україні, що якщо його взагалі взяли з ножем над тілом жертви, його не можна заарештувати, то такого немає ніде у світі, в нормальних країнах такого немає. Такого обсягу! Це вже не імунітет, це вже окрема каста. Це зробили окрему касту», – зазначив в ефірі Радіо Свобода Гончаренко.
Крім того, він пояснив, що в тому разі, якщо ГПУ вирішить заарештувати Новинського, потрібне буде подання до Верховної Ради України.
«Але я хочу звернути Вашу увагу на інше. Чесно кажучи, я навіть не хочу входити в деталі цієї справи. І я її не читав і не збираюся читати. Я йшов на вибори з обіцянкою людям, що ми взагалі скасуємо інституту депутатської недоторканності. Якщо я обіцяв його скасувати для всіх і назавжди, то чи Іванов, чи Новинський, чи Петров, чи Сидоров, то для мене немає різниці. То я маю голосувати за будь-якого депутата. Я так і роблю. Знаєте, цей якийсь поділ українців на панів та холопів, який ми сьогодні маємо, то щодо одних можна висунути підозру, а цим, бачите, не можна. Чому? Це по-перше», – розповів парламентар.
«По-друге. Навіть після цього рішення сказати, що Новинський опинився в рівних умовах з пересічним громадянином України, то це неправда. Він є одним із найбагатших людей Східної Європи. Він має всі можливості найняти найкращих адвокатів, і якщо він каже, що він не винен, то в суді це довести. Але хай йде до суду і хай там це доводить», – підкреслив нардеп.

Коментарi

Коментарiв