Зустріч ОБСЄ стала доказом ізоляції Росії – постпред США

223
Постійний представник США при Організації з безпеки та співробітництва в Європі Деніел Байєр висловив думку, що міністерська конференція ОБСЄ була важлива з огляду на те доведення повної ізоляції Росії. Про це інформує Європейська правда

«Кілька днів тому на столі у країн-учасниць ОБСЄ був проект декларації міністерської зустрічі щодо подій в та навколо України. Так от, Росія виявилася єдиною країною, яка не  погодилася з ним. Всі інші були готові підтримати даний документ», − наголосив постпред США.
За його словами, такі голосування доводять важливість ОБСЄ попри принцип консенсусу, який заважає ефективному ухваленню рішень: «Тому все одно ОБСЄ лишається важливою організацією, оскільки вона демонструє, що Росія є ізольованою».
Крім того, Байєр підкреслив, що переважна більшість міністрів закордонних справ у своїх виступах згадали про українське питання: «Щонайменше 53 із 57 країн-членів ОБСЄ згадали про російську агресію проти України і незаконну анексію Криму».
Постійний представник США при ОБСЄ також запевнив, що це лишається пріоритетом для країн-членів.
Додамо, 9 грудня зустріч очільників МЗС країн ОБСЄ завершилася без затвердження підсумкової заяви. На завершальному засіданні чинник глава, очільник Міністерства закордонних ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр представив лише декларацію трійки співголів (Німеччина, Австрія, Італія) і власне заключну заяву.

Коментарi

Коментарiв