У Криму навіть у День прав людини тривають обшуки і арешти

277
Заступник очільника Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявив, що в анексованому Криму тривають зникнення людей, обшуки, затримання, арешти, порушуються кримінальні справи за надуманими приводами, незаконні судові розгляди. 

«У такій обстановці Крим відзначає «День прав людини» 2016 року… Переслідування за національною і релігійною приналежністю давно нікого не дивують. Тривають зникнення людей, облави, обшуки, затримання, арешти. Порушуються кримінальні справи за надуманими приводами, у тому числі – за висловлену думку і щодо подій, які відбувалися до окупації. Несправедливі, незаконні судові розгляди – тут нормальне явище», – наголосив у своєму Facebook Умеров, додавши, що у Криму не залишилося жодної школи з українською та кримськотатарською мовою навчання.
Крім того, за його словами, «немає жодного вільного, незалежного ЗМІ. Журналістам і міжнародним спостерігачам чиняться перешкоди в роботі».
Нещодавно очільник Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров повідомив, що  напередодні Дня прав людини група кримськотатарської молоді провела флешмоб на Центральному залізничному вокзалі Києва.
«Учасники акції вручали пасажирам поїзда «Київ-Москва» текст звернення до громадян Росії у зв’язку з Днем прав людини.  У «Зверненні…» до всього іншого, також є такі слова: «Громадяни Росії! Справедливість вимагає, щоб за кожний злочин неминуче наступало покарання», – зазначив Чубаров. 
«Немає сумніву в тому, що Путін В.В. і його оточення будуть засуджені Міжнародним судом за наслідки вчинених ними міжнародних злочинів. Але і ви, громадяни Росії, чиєю думкою звично прикривається Кремль при скоєнні злочинів… не можете і не маєте нескінченно йти від своєї відповідальності за ситуацію у сьогоднішній Росії і за злочини, що здійснюються Путіним і його оточенням проти інших народів. За вашу і нашу свободу!», – наголосив глава Меджлісу.

Коментарi

Коментарiв