Російський журналіст: У Путіна залишився один шанс «красиво піти»

178
Російський журналіст Семен Новопрудський прокоментував заяву Президента РФ Владіміра Путіна про бажання «успішно завершити кар’єру».

«Я хочу успішно завершити кар’єру»,— зізнався Володимир Путін, відповідаючи на питання молодого робітника Челябінського трубопрокатного заводу про мрію російського президента. В цеху пролунав дружний сміх. Мабуть, ніхто не повірив: робітникам не випадає думати, що чинний глава держави не безсмертний і в принципі може завершити кар’єру», − нагадав журналіст, зауваживши, що так буває, коли авторитарний режим переростає в персоналістську тоталітарну диктатуру, як це сталося в Росії. 
Він підкреслив, що і після цього робітники  не вгамовувалися. Вони запитали, чи є у Президента хобі, яким він хотів би зайнятися після завершення кар’єри. 
«Сьогодні всі мої подорожі зводяться до того, що я приїжджаю в аеропорт, з нього перебираюсь в якесь приміщення, потім назад в аеропорт, ось ніби кудись поїхав. Мені хотілося б, звичайно, по-іншому подорожувати, подивитися на природу, на якісь історичні пам’ятки», − поскаржився Путнін.
За словами Новопрудського, у цьому постановочному діалозі політичні аналітики, які звикли читати між рядків,  розгледіли ознаки початку майбутньої президентської кампанії. Він стверджує, що тепер у країні почнуть гадати, оскільки достеменно ніхто нічого не знає через граничну герметичність реальної російської політики. 
«І ворожити на те, чи відбудуться президентські вибори достроково 2017 року (на них несподівано закладені гроші у бюджеті-2017) або вчасно, навесні 2018 року. Ну і ще на те, чи стане Путін балотуватися вчетверте: чи потрібно сприймати його слова про бажання успішно завершити кар’єру буквально, чи це жартівлива відповідь на запитання молодого хлопця, яка ні до чого не зобов’язує», − наголосив у статті для НВ журналіст.
Щоправда, на його думку, в цьому смішному жарті є частка гіркої правди. Він зауважив що влада в РФ уже майже 500 років влаштована так, що єдиний варіант успішного завершення кар’єри для верховного правителя – померти своєю смертю при виконанні обов’язків. 
«Це і є зворотний бік тиранії, що залишається формою правління  в Росії і успішно пережила і Російську імперію, і Радянський Союз. Тому російському президенту вкрай важко буде реалізувати свою мрію, якщо він справді мріє чимось зайнятися після нинішньої роботи», – пояснив автор. 
«Уміння вчасно піти – мистецтво, яке вперто не дається російським політикам. У Путіна ще залишається шанс оволодіти ним. Але дійсно останній шанс. Інакше доведеться вибирати між варіантами завершення кар’єри Фіделя Кастро і Муаммара Каддафі», – підсумував Новопрудський.

Коментарi

Коментарiв