ОБСЄ не має сил, аби вирішити проблему Донбасу – політолог

197
Політичний аналітик Валентин Краснопьоров прокоментував заяву очільника МЗС України Павла Клімкін про необхідність посилення присутності ОБСЄ для врегулювання ситуації на окупованому Донбасі.

Як стверджує Краснопьоров, посилювати присутність ОБСЄ на Сході України можна, але як інструмент ОБСЄ не дієвою формою вирішення проблем війни й миру.
«Посилення, можливо, буде, але навряд чи воно щось дасть. Теоретично ОБСЄ може бути інструментом, якщо ситуація розвиватиметься таким чином, що за домовленостями РФ віддасть кордон. Доцільніше використовувати миротворчі війська», – зауважив аналітик.
На цьому тлі він підкреслив, що в ОБСЄ нині не має стільки сил та ресурсу, щоб закрити питання Донбасу. Це буде головним питанням. Таку думку фахівець висловив у коментарі Слову і Ділу
За його словами, уже очевидно: ідея про те, що Росія віддасть кордон, руйнується, оскільки вона знову наступає та повертає інший дискурс про донбаський народ та легітимність. Питання в тому, буде в ОБСЄ ресурс, щоб покрити кордон своїми представниками.
«Більш реалістичний сценарій такий, що ресурсу в них не буде. Поліцейська місія – утопічна ідея. Вони можуть дійсно використовувати ресурси моніторингу в певних точках, але не поліцейську місію», – підсумував Краснопьоров.

Коментарi

Коментарiв