В українців відбиратимуть ліцензії і права за борги – заступник міністра юстиції

231
Заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр прокоментував Закон України «Про органи і осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів». 

За словами Шкляра, виконавче провадження і його процедури з часом потрібно буде вдосконалювати і доповнювати. Зокрема,  до норм, які з часом потрібно внести в законодавство, високопосадовець зарахував обмежувальні заходи щодо боржників, наприклад позбавлення водійських прав.
«Наприклад, у нас передбачено лише одне особистісне обмеження щодо боржників – заборона на виїзд за кордон. В Ізраїлі і Франції в разі несплати тих же аліментів боржнику можуть призупинити дію ліцензії або водійських прав», – наголосив заступник міністра юстиції, передає Finance.ua.
На цьому тлі він зауважив, що на момент підготовки і ухвалення закону подібні жорсткі обмеження вирішили не вносити, щоб не заблокувати ухвалення документа у стінах Верховної Ради. 
«На ці кроки не пішли розуміючи, що, якщо відразу щільно «напакувати» закон, у нього не буде шансів пройти у ВР. Він і так пройшов з великим трудом. Особливих змін до документу у стінах парламенту не вносили», – стверджує представник Мін’юсту.
Крім того, він підкреслив, що перш ніж ініціювати внесення доповнень, міністерству належить оцінити ефект від вже запущених норм і реакцію на їх впровадження з боку боржників.
Як підкреслив Шкляр, дуже цікавим інструментом у роботі з боржниками є реєстр таких суб’єктів. До нього будуть вноситися всі боржники, крім комунальних та державних підприємств, органів місцевого самоврядування, центральних органів влади. Відповідно до розрахунків Мін’юсту, це має стимулювати боржників максимально швидко розраховуватися, щоб їхнє ім’я викреслили з боргового списку.
«Кому сподобається фігурувати в реєстрі? Він буде публічним і всі, хто укладає угоди, зможуть перевіряти контрагентів. Продати майно, що підлягає нотаріальному посвідченню, боржник не зможе. Якщо ж нотаріус не завірить угоду, її можна буде оскаржити в суді. І відвести актив, як це було раніше, у боржника не вийде», – пояснив заступник міністра юстиції, додавши, що, згідно з розрахунками відомства, реєстр буде дороблений до кінця 2016 року і його робота починається з січня 2017 року. 

Коментарi

Коментарiв