Це буде найтупіший вчинок Росії – історик про можливість Третьої світової

334
Фінський історик і громадський діяч Генрік Мейнандер проаналізував реакцію лідерів США і ЄС на російську агресію проти України, а також пояснив, чи захоче РФ воювати у Третій світовій війні.

На думку Мейнандера, лідери США і ЄС просто не мають достатньої зацікавленості в цьому регіоні, тому відповідно і «не готові протистояти вибрикам Росії». 
«У фінській історії таке було багато разів. Класичний приклад – Зимова війна (Радянсько-фінська війна 1939-1940 рр., – ред.) коли Фінляндія була змушена самостійно боротися проти радянської армії. Відтоді фіни завжди пам’ятають, що жодна західна держава не допоможе, якщо немає якихось власних інтересів», – нагадав історик. 
За його словами, незалежність Фінляндії не була для них достатнім приводом, за який вони готові помирати, але якщо можна запропонувати щось в обмін на це, то це вже інша справа. Про це він розповів в інтерв’ю Апострофу.
Крім того, він проаналізував можливі вирішення конфлікту на Донбасі: «Це дуже неоднозначне питання. Можливо, вам треба спробувати знайти вихід з кризи, запропонувавши щось одночасно і Росії, і ЄС. Без компромісів цю ситуацію буде важко вирішити. Але якщо ви будете діяти хитро, то зможете вижити, але для цього потрібно застосовувати прагматичний підхід».
Коментуючи можливість розв’язання Третьої світової війни, він підкреслив, що «це однозначно буде найтупіший вчинок зі сторони Росії, якщо вона доведе кризу аж так далеко». 
«Крім того, Збройні сили США набагато потужніші. Та й російський народ навряд чи зголоситься воювати в такому безглуздому конфлікті», – підсумував експерт. 

Коментарi

Коментарiв