Тимошенко спіймали на черговій брехні про рівень зарплат, пенсій і тарифів в Україні

194
Експерт спіймали очільницю партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко на брехні про рівень зарплат, пенсій і тарифів в Україні. 

Раніше в ефірі одного з українських телеканалів Юлія Тимошенко заявила: «Ми, наприклад, маємо сьогодні пенсії і заробітні плати середні, наприклад, в 4 рази нижчі, ніж в Латвії і Литві, в 6 разів нижче, ніж в Польщі, в 16 разів нижчі, ніж в єврозоні, і в 21 раз нижчі, ніж в Сполучених Штатах. І в той же час ми маємо світові ціни на все: від хліба, м’яса до житлово-комунальних послуг…». 
Експерти FactCheck встановили, що ця заява не відповідає дійсності. Фахівці зауважили, що ціни на продукти харчування та житлово-комунальні послуги в Україні у 1,5-3 раза нижче, ніж у більшості європейських країн.
Середній рівень оплати праці в Україні нижчий, ніж у країнах Західної Європи та США. Проте розбіжність, із урахуванням купівельної спроможності національних валют, є меншою за озвучену в заяві.
Видання зазначає, що середньостатистичний рівень оплати праці, відповідно до інформації статистичних органів країн, зазвичай не відображає власну купівельну спроможність. Щоб його правильно оцінити, необхідно порівнювати не середню номінально виплачену робітникам зарплату, та кількість товарів і послуг, яку на неї можна купити.
Природно, що ціни на споживчі товари і послуги у державі різняться між собою. Розбіжність обумовлена великою кількістю факторів: від природно-кліматичних умов до технологій виробництва і режиму формування обмінного курсу валют.
Відповідно до результатів обстеження Інтернет-порталу Numbeo, що є однією із найбільших у світі баз даних про ціни на продукти харчування, що ціни на них в Україні не співпадають із загальносвітовими. 

Коментарi

Коментарiв