Через корупцію Україна втрачає своїх останніх помічників – ІноЗМІ

343
Німецьке видання Die Welt констатувало, що Захід поступово розчаровується в Україні, значною мірою через складну ситуацію з корупцією. 

Видання зазначило, що нині не лише новообраний президент США Дональда Трамп сумнівається у тому, чи варто підтримувати Україну тоді, коли вона якраз бореться проти агресії Росії на Донбасі. Нещодавно Захід вперше оцінив, наскільки ефективними були вливання в Україну.
У статті йдеться про те, що світ поступово забуває про війну на Донбасі. Уже більше двох років минуло після підписання Мінських домовленостей, але вони досі лишаються невиконаними.
Щоправда, нещодавно Європейський суд аудиторів у своєму звіті вказав, що багатомільярдна допомога Україні мала незначний вплив. Боротьба з корупцією застопорилася, правоохоронні органи не стали достатньо незалежними, а олігархи і досі впливають на політичні партії.
Die Welt підкреслило, що найбільшим фінансовим донором України став Міжнародний валютний фонд, що два роки тому відкрив для України програму загальною сумою на 17,3 мільярда доларів і до цього часу видав українській стороні майже половину цих грошей. Фонд весь час наполягав на питанні ефективності використання допомоги.
Очільниця МВФ Крістін Лаґард попередила, що програма може бути скорегована, а також закликала українську владу інтенсивніше боротися з корупцією, впливом олігархів і проводити реформи. 
Автори зауважили, що ті, знають країну зсередини, мають сумніви щодо здатності української сторони прислухатися до всіх цих закликів. Видання нагадує про те, як іноземні технократи, на яких після Майдану покладалися надії на проведення реформ, подали у відставку. Зокрема, це вже зробила колишня очільниця Національної поліції України Хатія Деканоїдзе. Так само вчинили і екс-глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі і екс-міністр економічного розвитку й торгівлі Айварас Абромавічус теж пішли цим шляхом. Останній перед звільненням поскаржився на «різке зростання зусиль, націлених на протидію ключовим реформам», а також на втручання депутата і важливого бізнес-партнера Президента Петра Порошенка – Ігоря Кононенка.
Щоправда, ідеться про те, що не лише іноземні помічники відмовилися від участі в допомозі Україні. Так зробив і її перший міністр економіки Павло Шеремета, який очолив міністерство після Майдану, але звільнився уже через півроку.
У статті Die Welt наголошується, що Україна сьогодні – це не Грузія чи Литва, де стійкий фундамент було створено у найкоротші терміни і радикальними методами. Звісно, не можна недооцінювати мобілізацію українців після революції проти авторитарного режиму. Крім того, російська агресія теж сповільнює прогрес, але не можна закрити очі і на те, наскільки впродовж років до Майдану корупція шкодила Україні і продовжує це робити далі. 

Коментарi

Коментарiв