Посаду держсекретаря у США отримає «друг Кремля» – ЗМІ

225
Інформаційне агентство АР повідомило, що, незважаючи на обіцянку Дональда Трампа назвати кандидата на пост держсекретаря США у вівторок уранці (за Вашингтоном), його близьке оточення вже поділилося інформацією про його рішення призначити на цю посаду очільника корпорації Exxon Mobil Рекса Тіллерсона.

«Дональд Трамп обрав генерального директора корпорації Exxon Mobil Рекса Тіллерсона на посаду глави Державного департаменту, попри занепокоєння щодо тісних зв’язків підприємця з Росією», – зазначає видання, посилаючись на два джерела, близькі до перехідної команди обраного президента.
Процес ухвалення рішення Трампом щодо глави Держдепу затягнувся. Увечері 12 грудня Трамп написав у своєму Twitter, що оголосить кандидата вранці 13 грудня (після обіду за Києвом).
Новообраний президент США визначився з вибором після другої за тиждень зустрічі з Тіллерсоном ще за кілька днів до нього. Він охарактеризував кандидата як бізнесмена світового рівня, який має всі необхідні риси, щоб служити країні на посаді головного дипломата.
Щоправда, перспектива висунення Тіллерсона викликала занепокоєння на Капітолійському пагорбі. Зокрема, сенатор Марко Рубіо у зв’язку з чим написав у Twitter, що «бути другом Владіміра Путіна не є характерною рисою для того, хто хоче стати держсекретарем».
За словами Трампа, дружні відносини Тіллерсона з Москвою є перевагою. Глава Exxon Mobil підтримував тісні зв’язки з російським керівництвом протягом багатьох років, а 2013 року отримав від Путіна орден Дружби народів.

Коментарi

Коментарiв