Горбачов заявив про можливу появу СРСР у тому ж складі

268
Екс-президент СРСР Міхаіл Горбачов заявив, що вважає можливою появою нової Союзної держави у межах колишнього Радянського Союзу. 

Відповідну заяву Горбачов зробив в інтерв’ю ТАСС, приуроченому до 25-ї річниці розпаду СРСР.
«Радянського Союзу – немає, а Союзу – так. Я вважаю, що Союз новий може бути. У колишніх кордонах і з тим же складом, добровільно», – підкреслив екс-президент СРСР. 
Крім того, він пояснив, чому не намагався заарештувати президента Росії Боріса Єльцина, главу Білорусії Станіслава Шушкевича і лідера України Леоніда Кравчука 1991 року. за його словами, такий арешт міг обернутися громадянською війною: «Я думаю, це пахло громадянською війною. Це небезпечно. Я зробив інше – я віддав владу, я пішов сам, щоб уникнути кровопролиття». 
Нагадаємо, 25 травня 2016 року Горбачову було заборонено в’їзд в Україну терміном на 5 років, оскільки той назвав правильним рішенням «приєднання» Криму і Севастополя до Росії в березні 2014 року.
8 грудня 1991 року лідери Росії, України і Білорусії Борис Єльцин, Леонід Кравчук і Станіслав Шушкевич підписали Біловезьку угоду, що передбачала припинення існування СРСР, і проголосили створення Співдружності незалежних держави. 25 грудня 1991 Михайло Горбачов оголосив про складання повноважень президента СРСР.

Коментарi

Коментарiв