Сирія на межі війни проти всіх – експерт

187
Директор Центру стратегічних комунікацій Валентин Войтков проаналізував урегулювання сирійської кризи і повернення на порядок денний питання глобальної війни.

За словами Войткова, особливість та проблематика сирійської війни в тому, що там зійшлися інтереси дуже багатьох країн.
«Сирія – це майданчик зіткнення інтересів багатьох країн регіону. Сирія – це війна «всіх проти всіх» глобальних гравців: РФ та Іран, у яких протиріччя між собою, Туреччина, яка начебто зблизилася з РФ, але Ердоґан працює, щоб скинути Асада, а РФ, навпаки, щоб він залишився, Ірак та Саудівська Аравія, в якої свої інтереси, та, безумовно. США», – стверджує фахівець.
На його думку, не виключено, що сирійська криза й надалі буде поглиблюватися.
«Сирія може серйозно змінити розстановку сил у світі, але питання в тому, чи може це стати глобальною війною. Напевно, що ні. Все-таки в сирійському конфлікті не два глобальних гравці», – наголосив у коментарі Слову і Ділу політолог. 
«Зрозуміло, що у всіх гравців різні інтереси, але проблема в тому, що жоден із них насправді не зацікавлений у тому, щоб там був мир. Навпаки, є бажання кожного посилити свої позиції, вплив, у тому числі руками третіх сторін, наприклад, за допомогою ІДІЛ, як це зробив Асад», – зауважив експерт, додавши, що сирійський конфлікт навіть набагато багатовекторніший, аніж просто конфлікт Москви з Вашингтоном».

Коментарi

Коментарiв