Війни на Донбасі можна було би уникнути – волонтер

184
Учасниця АТО, очільниця волонтерського Центру підтримки аеророзвідки, волонтер-активістка Марія Берлінська стверджує, що війни на Сході України насправді можна було би уникнути.

За словами Берлінської, на Донбасі досить серйозна була українська складова, але проблема в тому, що ніхто не говорив з цими людьми, ніхто їм не пояснював, яка Україна, якою вона може бути. 
«Я говорила вже кілька разів, що цієї війни дуже легко можна було уникнути. І дуже дешевий проект, який називався б умовно «Схід–Захід». Що ми робимо? Ми беремо школярів старших класів, з 9-го по 11-й. Донецьк – умовно, весь Донбас і Західна Україна. Просто на літні канікули, на зимові канікули, на місяць – поміняли. І в сім’ї такі ж. Чим тут годують свою дитину, тим будуть годувати іншу місяць. Все, що було потрібно, – «Укрзалізниця», відправляти поїзди», – підкреслила в ефірі 112 активістка. 
«Ці діти б закохувалися, це той вік, вони знаходили б друзів, нові соціальні зв’язки. Якщо б це робити хоча б років п’ять поспіль. Ці дорослі люди не взяли б зараз проти нас зброю, вони б знали Україну, їм не можна було би так просто впарити міф «Путін, прийди». Банальний культурний обмін. Коли закінчується культура, коли закінчуються книги, починаються кулі, починаються міни. І ми зараз цю територію так і не звільнили, насправді», – наголосила учасниця АТО.

Коментарi

Коментарiв