Петро Олещук: Росія має всі шанси змінити баланс на свою користь

368
Мені пишуть, що Росія домагається результатів у зовнішній політиці тому, що в неї досить ресурсів.
Це так, але ресурси вона також використовує досить раціонально, відповідно до чіткої стратегії.
У 2014 році Європейський вектор України видавався історично обумовленим. Ніхто і подумати не міг, що він може бути змінений.
Росія тоді тверезо оцінила ситуацію. В Кремлі розуміли, що в Україні вони цей вектор не змінять, але от спробувати «перепрограмувати» сам ЄС – цілком реально.
Вони поставили питання, чим саме цікава Україна ЄС? Ринок збуту. Ок, буде війна та анексія – і ринок буде меншим та менш привабливим.
Далі, ЄС «вкидається» у кризову ситуацію. І тут теж – прагматизм. Достатньо лише роздмухати старий сирійський конфлікт, аби євроінституції почали тріщати під впливом навали біженців.
На цьому тлі запускаємо нових політиків. Точніше – старих, але раніше вони були маргіналами.
Допомагаємо їм фінансово. І тут теж прагматизм. Росія підтримує у ЄС не стільки «проросійські» сили, скільки сили деструктивні. Їм не треба встановити «проросійську» владу. Їм треба загнати європейську демократію в кризу, хоча б на деякий час. І ця задача більш-менш успішно реалізується.
У результаті ЄС «холодшає», щодо України, та бажає під впливом несприятливих обставин взяти тайм-аут в українському питанні. Наче, і небагато, але 2014 року Росія про таке не могла і мріяти. Вона виграє час, і тепер буде його використовувати для того, аби затягнути нас назад до «СРСР-2».
Я не кажу, що Росія перемогла. Вона просто наблизилася до зміщення балансу собі на користь. Тому що вона – єдина, хто має стратегічне бачення своїх цілей, тверезу оцінку ресурсів та методів досягнення задач.
 
У нас я нічого такого не бачу і близько.
Якщо ми не почнемо працювати. Тверезо, реалістично, із використанням наявних ресурсів – Росія все-таки змістить баланс собі на користь.
Джерело: Петро Олещук

Коментарi

Коментарiв