Путіну не дають спокою лаври Грозного і Сталіна – дипломат

190
Надзвичайний і повноважний Посол, колишній представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний проаналізував бажання Президента РФ Владіміра Путіна захоплювати нові території. 

«Путіну не дають спокою лаври Івана Грозного і Сталіна. Оця ідея прирощування територій, якою він захворів, мучить сьогодні і Кремль, і Москву, і вже частину Росії. Тобто ми знаходимося в системі координат, при якій ми повинні розуміти, що протистояти цьому може Україна разом з Європою і світом. Це дуже серйозні речі. І, очевидно, цей накат буде зростати, а буде лише маневр», – стверджує Безсмертний. 
Він звернув увагу на те, що активізувалися воєнні дії в Сирії – в Україні перейшли до інформаційної атаки, до закритих ігор. У той час Прибалтика працює в режимі провокацій – з військовими навчаннями, з авіацією тощо. 
«Тобто насправді нічого не змінилося у зовнішній тактиці Путіна. Тобто ведеться гра. Але особливість цієї гри є параноїдальні впливи про вплив цієї людини на ситуацію у світі, на ситуацію в Європі. І слабкість демократії полягає в тому, що знаходитися в етапі перехідному, у виборах, то цей момент пійманий. І тому йде шантаж через Україну, йде шантаж і Європи, і світу», – зауважив в ефірі Радіо Свобода дипломат. 
«Тому не треба пом’якшувати можливі плачевні наслідки від цього. Тому що, нанісши удар по цьому плацдарму, яким є Україна, і фактично ліквідувавши Білорусь як державу (а про це ми, пам’ятаєте, з Вами свого часу говорили, що ця активна фаза наступає), вплив на Балкани, на колишню 16-у республіку – Болгарію, так далі, буде колосальний в умовах відцентрових процесів у Європі. Ну, ми просто, світ стане перед необхідністю «Потсдама», «Ялти». Що хочете, те й називайте. Тому гра Путіна ведеться по-великому», – наголосив Посол.

Коментарi

Коментарiв