Вакарчук із активістами закликали Порошенка створити антикорупційні суди

265
Низка громадських і релігійних діячів України написали листа Президенту України Петру Порошенку, закликаючи створити систему антикорупційних судів.

Серед тих, хто підписав лист, – Патріарх Київської і всієї Русі-України Філарет, Верховний архієпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, акторка Ада Роговцева і письменник Сергій Жадан.
«Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів, а не тільки Вищого антикорупційного суду, як це передбачено Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Цим судам слід розглядати антикорупційні справи по суті, давати згоду на проведення відповідних слідчих дій за клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)», – ідеться у листі, що є у розпорядженні Дзеркала тижня
Також зазначено, що будь-які реформи, які влада не підкріплює системною боротьбою з корупцією, приречені.
«Кінцеві результати антикорупційної кампанії в Україні поставлені в залежність від досі не реформованих судів і від суддів, рішення яких занадто часто є заангажованими. Очищення і оновлення судової влади гальмується, насамперед, через відсутність волі політичних еліт. Ефективність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) при таких умовах буде зведена нанівець», – наголошують підписанти.
Крім того, активісти запропонували створити спеціальну конкурсну комісію з відбору кандидатів на посади антикорупційних суддів за зразком комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора НАБУ. Також громадські і релігійні діячі заявили, що до складу конкурсної комісії мають бути включені іноземні фахівці з бездоганною міжнародною репутацією. 

Коментарi

Коментарiв