Науковець пояснив, чому Нідерланди гальмують Угоду про асоціацію України з ЄС

190
Науковий співробітник Нідерландського інституту міжнародних відносин «Клінґендаль» Тім Масселінк стверджує, що повільна ратифікація Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною і ЄС пов’язана з внутрішніми проблемами Союзу, а не з нелюбов’ю до України.

«Але якщо бути чесним, то зацікавленість Нідерландів щодо України не така вже й велика. На мою думку, це не має відношення до суті самої Угоди з Україною. Головна причина, чому Голландія не хоче підписувати – внутрішня», – пояснив фахівець.
За його словами, більша частина населення країни вважає, що політична еліта у Брюсселі намагається контролювати все, що відбувається в державі. При цьому він підкреслив, що ЄС і Німеччина чітко заявили, що ратифікація відбудеться.
«Із точки зору Брюсселя, вони просто не можуть собі дозволити в черговий раз підірвати віру в Європейський Союз, оскільки організація ще продовжує відновлюватися після Brexit. А зрив підписання Угоди з Україною додасть негативні настрої, особливо в тому, що ЄС вже не може виступати єдиним фронтом з приводу вирішення складних питань», – висловив думку в інтерв’ю Апострофу Масселінк. 
Крім того, як він зауважив, у цій ситуації іронія в тому, що люди, які голосували на референдумі, побачать, що ЄС просуває цю операцію, не звертаючи увагу на їх волевиявлення. 

Коментарi

Коментарiв