Ситуація з асоціацією з ЄС ще гірша, ніж із «безвізом» – політолог

236
Політолог Кирило Молчанов прокоментував ситуацію з ратифікацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і вимогами Нідерландів.

За словами фахівця, через Нідерланди питання асоціації може затягнутися не на один рік.
«У Нідерландах наступного року вибори. Лідирує партія «Свобода», що якраз була ініціатором квітневого референдуму. Нідерланди точно не переглядатимуть свої «хотілки» щодо України», – наголосив політолог, зауваживши, що у нас просто поки замовчують те, що якщо одна з країн ЄС не ратифікує асоціацію, то вона не набуде чинності.
«На сьогодні асоціація не діє. Своєю чергою, Нідерланди хочуть внести зміни. Тобто суто процедурно ситуація виглядає наступним чином: заново парламент кожної країни ЄС буде змушений переголосувати асоціацію України з ЄС у новій редакції, яку пропонують Нідерланди. Це може затягнутися не на один рік», – стверджує Молчанов.
На його думку, скоріше за все, не буде ані безвізового режиму, ані асоціації. Як із цього всього буде викручуватися Банкова, поки не зовсім зрозуміло.
«Від них уже за фактом нічого не залежить. Скоріш за все, ми побачимо ображену реакцію українських політиків, почуємо слова про те, що Європа кинула Україну, тому краще замість інтеграції намагатися будувати Європу в себе вдома», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу експерт.
Крім того, він зазначив, що це єдина більш-менш виважена позиція, яка може бути прийнятною, оскільки поки в нашої влади немає жодних важелів тиску на цей процес. 

Коментарi

Коментарiв