Кучма несподівано виступив проти участі США у Мінських переговорах

157
Представник України у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, другий Президент України Леонід Кучма виступив проти того, щоб залучати США до Мінських перемовин із терористами так званих ДНР і ЛНР. 

За словами Кучми, США лише ускладнить переговорний процес: «Останнім часом деякі критики мінського переговорного процесу з колишніх і діючих політиків заявляють про необхідність зміни формату переговорів. Зокрема, пропонують підключити до них США або інші країни, які підписали Будапештський меморандум, вісімку, велику двадцятку, міжнародні конференції».
На його думку, ці пропозиції не просто наївні з точки зору реалізації, але і зашкодять Мінському процесу.
Крім того, як він підкреслив, причин, чому США не можуть бути учасниками перемовин, як мінімум дві. Перша з них та, що, крім України, треба згоду й інших країн на те, щоб долучити Сполучені Штати Америки до переговорного процесу.
«США не планували ставати безпосереднім учасником переговорів щодо врегулювання ситуації в Донбасі. Щось не видно перспективи і після 20 січня 2017 року. Очевидно, це стосується і деяких інших країн, в тому числі підписантів Будапештського меморандуму», – пояснив в інтерв’ю Фокусу дипломат.
Другою причиною, як він зауважив, є те, що розширення формату переговорів і включення в них інших країн на пострадянському просторі не дає позитивних результатів. Як приклад представник України у Мінську наводить конфлікти у Придністров’ї та Нагорному Карабасі, де до врегулювання конфліктів долучено чимало країн, але немає результату.

Коментарi

Коментарiв