Між демократією і гаманцем у Європі часто обирають гаманець – політолог про асоціацію України

122
Політолог Василь Яблонський прокоментував позицію Нідерландів щодо Угоди про асоціацію України з ЄС і підсумки переговорів Президента Петра Порошенка з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, яка пообіцяла вплинути на процес.

За словами Яблонського, це складний процес, який залежить від певного проросійського лобі в тій чи іншій країні. Тому варто працювати не лише з євробюрократами, а і напряму з Нідерландами.
«Є кілька країн, у яких історично тісні зв’язки з РФ, – Італія, Франція та інші. Українське суспільство дуже довго прощалося з міфами про братній російський народ та братню російську політику. Потрібно було пережити три революції, почати воювати з Росією через її анексію, лише щоб у свідомості людей щось змінилося й вони почали розуміти, що РФ – не та країна, за яку себе видає», – стверджує експерт.
Більше того, як він зауважив, складніше все це зрозуміти Європі, яка далеко, в якій є тісні зв’язки, певна інформаційна підтримка пропагандистських каналів.
«Виявляється, достатньо важко без певних потрясінь змінити своє ставлення до РФ та позбутися певних міфів», – наголосив у коментарі Слову і Ділу політолог, додавши, що і Україна не докладає потрібних зусиль для того, щоб її краще розуміли в світі.
«Якщо говорити про період до 2014 року, то взагалі майже нічого не робилося», – пояснив фахівець. 
Коментуючи позицію Німеччини, він зазначив, що вона залишається «важковаговиком» серед країн ЄС, і за того рейтингу, який має Меркель, це важливий союзник для України. До того ж, як він підкреслив, Меркель розуміє, що попри всі проблеми, які існують в ЄС, підтримка України – це заявлена позиція Євросоюзу, а невиконання обіцянок підриває реноме ЄС, що також є неоднозначним.
«Між демократією та гаманцем багато хто в Європі обирає гаманець. Попри голосні слова, наріжні камені – права людини, демократія – все ж таки гаманець дуже сильно впливає на частину бізнесу, суспільства. Це було й буде. Нічого дивного», – підсумував Яблонський.

Коментарi

Коментарiв