Політолог розповів, чим Україні загрожує новий держсекретар США

138
Політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко прокоментував ідею Дональда Трампа призначити на посаду державного секретаря США генерального директора нафтової компанії ExxonMobil Рекса Тіллерсона. 

Фесенко нагадав, що майбутній міністр оборони США відомий досить жорсткою позицією по відношенню до Росії, можливий держсекретар – навпаки. Зокрема, Тіллерсону приписують тісні зв’язки з Росією, у нього є почесні нагороди від Путіна. Більш того, він нібито виступає за скасування санкцій проти Росії.
«Що тут скажеш, не найприємніша для України новина. Особливо враховуючи той факт, що в списку кандидатів на цю посаду були більш приємні для нас кандидати. Втім, поки що ми не можемо сказати точно, як буде розвиватися ситуація далі та чи затвердить цю кандидатуру Сенат», – зауважив у статті для НВ експерт.
Крім того, він підкреслив, що нині в американському Конгресі є чимало прихильників продовження співпраці з Україною. Дуже багато конгресменів критично ставляться до Росії, тому формування опозиції призначенням Тіллерсона цілком ймовірне. 
«Уявімо, що Тіллерсон дійсно став держсекретарем США, і під його егідою США домовилися з Росією про долю України. Наприклад, про автономію для ДНР і ЛНР. Чи буде це виконано? Ризикну припустити, що домовленості, узгоджені без участі України, не втіляться в життя», – стверджує політолог.
За його словами, якщо якісь угоди наших західних партнерів не враховують внутрішньополітичний контекст в Україні, вони просто не діятимуть. 
«Візьмемо два приклади: угода 20 лютого 2014 року, яка було морально застарілою на момент підписання. Після її підписання ситуація незабаром змінилася: і Майдан не визнав документ, і Янукович втік із країни. У результаті про угоду всі забули. Інший приклад – нинішня ситуація з Мінськими домовленостями», – наголосив Фесенко. 
 
«Нарешті, давайте не будемо забувати, що позицію США по відношенню до України буде визначати не тільки президент. Він, звичайно, ключова фігура в зовнішній політиці, але якщо буде зберігатися підтримка України з боку Конгресу, новообраному президенту доведеться прислухатися до його думки», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв