Казарін: Чи воскреснуть «братні» стосунки України з Росією?

305
Український журналіст, телеведучий Павло Казарін зауважив, що навіть проросійські українські політики не влаштовують Кремль. 

За словами Казаріна, російське телебачення – це кращий маркер того, що будь-який український політик буде недостатньо проросійським для Кремля. Як він зауважив, час від часу звучать голоси, що добросусідські відносини України і Росії можливі, а для цього потрібно лише обнулити останні три українських роки, щоб знову злитися в екстазі обіймів з колишньою метрополією. Що ідея «братніх» відносин може воскреснути – досить лише замінити нинішню «хунту» на людей, готових дружити з Росією. 
«Приблизно на таких, які очолювали Україну до лютого 2014 року. І в цей момент дуже хочеться всім цим голосам показати російські телеканали. Які продовжують обговорювати Україну. В ефірі яких продовжують виступати колишні «регіонали». Ті самі «регіонали», які підписували Харківські угоди і продовжували базування Чорноморського флоту. Ті самі, що скорочували українську армію і приймали «мовны» закони. Тільки це все не заважає Володимиру Соловйову у прямому ефірі називати цих людей «мерзенними, нікчемними зрадниками своєї батьківщини», − підкреслив журналіст.
Він наголосив, що ці слова звучать на адресу Миколи Левченка, Олени Бондаренко і Володимира Олійника. Тих самих людей, за якими в Україні давно закріпилася репутація українофобів. 
 
«Якщо вони не можуть розраховувати на співчуття Москви – то хто взагалі може? І це показова історія. Тому що з точки зору Москви, будь-який – навіть найбільш проросійський український політик – це непорозуміння. Яке будуть бити по щоках і принижувати в прямому ефірі на всю країну, оскільки ключовим для Кремля все одно буде не «проросійський», а «український», – зазначив у стаття для Крим.Реалії ведучий. 
На його думку, нині немає жодної компромісної моделі, яка вибудувала б російсько-українські відносини по моделі Канади і США. Кремль усе одно дивиться на Україну як на бунтівну колонію, «а для колоній, як відомо, годяться лише генерал-губернатори».
«Ви можете зробити що завгодно. Оголосити російську мову другою державною. Визнати триколори над Кримом. Дати автономію Донбасу і оголосити амністію бойовикам. Відмовитися від НАТО і вступити в Організацію Договору про колективну безпеку. Розірвати угоду про Асоціацію з ЄС. Вступити в Митний союз. Розпустити армію по домівках. Але все одно для Росії цього буде недостатньо. І кожного, хто буде знищувати Україну на догоду Кремлю, в якийсь момент можуть викликати на московський телекилим і публічно відшмагати по щоках на всю країну», – запевнив Казарін. 
 
За його словами, у цьому і полягає особливість Росії – немає жодної можливої точки компромісу у відносинах Києва і Москви. 
«Кремль може мріяти говорити на рівних з Вашингтоном, Парижем і Берліном. Може говорити на рівних з Варшавою, Будапештом або Бухарестом. Але він завжди буде намагатися говорити з Києвом зверхньо. Жоден український політик не зможе запропонувати Кремлю взаємовигідний формат існування. Тому що Москві потрібно в Україні все. А ті, хто готовий запропонувати лише три чверті – рано чи пізно буде названий «дрібним і нікчемним зрадником». Що ж, хунта так хунта. Окопуємося», – підсумував автор.

Коментарi

Коментарiв