Олещук назвав головні помилки українських дипломатів у переговорах щодо Донбасу

203
Політичний експерт Петро Олещук прокоментував заяву очільника Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна про затягування переговорного процесу щодо Донбасу з боку Росії у розрахунку на зміну керівництва в ЄС.

Олещук підкреслив, що вибори у країнах Європейського Союзу дійсно можуть змінити «нормандську четвірку», але «нормандський формат» – це лише один із механізмів.
«Безперечно, Росії зараз абсолютно невигідно проводити якісь реальні переговори щодо Донбасу. У Кремлі очікують, що все отримають і так, потрібно лише деякий час почекати. Щодо нашої сторони, то можна говорити, що ми дійсно відтерміновували імплементацію Мінських домовленостей з усіма відповідними наслідками», – висловив думку у коментарі Слову і Ділу політолог.
«Із іншого боку, там й імплементувати поки нічого. Не було вирішення ключового питання – припинення бойових дій. Тому немає поки предмета для імплементації», – стверджує фахівець. 
Крім того, він зауважив, що певний час у нас була політика «зачекаємо, поки санкції подіють і Росія буде більш готовою до продуктивної співпраці». Як показала практика, сподівання були помилковими: «Якраз навпаки – РФ більш ефективно використала цей час, щоб змінити обставини, і тепер може претендувати на вигідніші позиції, ніж Україна». 
За словами експерта, складно сказати, якою могла бути альтернатива, але нам однозначно потрібно було шукати можливі шляхи вирішення проблеми, а не просто чекати: «Цей крок виявився повністю провальним. Це провина української дипломатії, керівництва та помилка зовнішньої політики».

Коментарi

Коментарiв