В ОБСЄ розповіли, що заважає досягненню миру на Донбасі

211
Спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі щодо на Донбасі Мартін Сайдік висловив думку, що врегулюванню ситуації заважає відсутність довіри між сторонами конфлікту. 

«Нині в Україні люди обговорюють необхідність введення віз для росіян, і це просто свідчить про те, де ми знаходимося зараз у встановленні діалогу. Якщо не буде взаємного розуміння, не буде відновлення довіри, вся наша посередницька робота залишатиметься дуже складною», − підкреслив Сайдік.
Крім того, він зауважив, що без стійкого довгострокового припинення вогню ситуація не зрушиться з місця. За його словами, «перший крок, який повинен бути зроблений – це реальне припинення бойових дій» – передає Українська правда
Відповідаючи на запитання, хто, на його думку, несе відповідальність за зрив перемир’я, представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі зазначив, що спробує сформулювати це дипломатично: «Якщо ви прочитаєте доповідь Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, і якщо ви розбираєтеся в географії, ви завжди можете зрозуміти, звідки ведуться обстріли».
Сайдік відмовився коментувати твердження про необхідність заміни Мінських домовленостей на інший формат, оскільки, за його словами, він сам «працює саме над імплементацією «Мінська».
Дипломат наголосив, що якщо хтось запропонує інший підхід для вирішення проблеми, він не буде поспішати називати це чимось кращим.
«Я думаю, що Мінські домовленості – це хороша платформа для вирішення проблем, дуже хороша платформа. Але для нової платформи, для нової угоди потрібно, щоб політики спочатку погодилися на ці домовленості», – резюмував представник ОБСЄ.

Коментарi

Коментарiв