Бойовики використають Савченко у своїх інтересах, але вона не агент Кремля – Тука

143
Заступник міністра у справах окупованих територій Георгій Тука запевнив, що терористи так званих ДНР і ЛНР спробують використати народного депутата України Надію Савченко у власних корисних цілях, однак вона не є агентом Кремля.

«Для того щоб обговорити те, що сталося із Савченко, я пропоную відштовхуватися від деяких основоположних понять. Перше, я не впевнений в тому, що Савченко є прямим агентом Кремля. Друге: інтереси Росії на сьогодні складаються з декількох пунктів, які вона вирішує в межах України», – підкреслив в ефірі одного з українських телеканалів Тука.
На його думку, для вирішення конфлікту на Сході України насамперед необхідно у будь-який спосіб легалізувати керівництво ОРДЛО, і, по-друге, необхідно за допомогою легалізації переговорного процесу з цими «джентльменами удачі» довести та затвердити насамперед всередині України, що йдеться виключно про громадянську війну.
Наступний пункт, за словами високопосадовця, – Росія готова виступити як «голуб миру» у переговорах між «адекватними» українцями, які буде представлено Савченко, і «героями Новоросії».
Крім того, Тука назвав основні причини поїздки Савченко до Мінська на переговори з ватажками так званих ДНР і ЛНР: «Я бачу три можливі сценарії. Перший, найбільш нереалістичний, але хотілося б у це вірити».
«Перш ніж вирушати на зустріч з цими «екземплярами», Савченко була проінструктована СБУ, і фактично за Савченко СБУ почала якусь гру з керівництвом противника, щоб вступити в якийсь контакт, а потім у потрібний момент добути інформацію або запровадити якусь інформацію. Другий сценарій (я б його назвав більш реалістичним): будуть вестися ці псевдоперемовини. По-перше, Савченко ніхто ніяких повноважень не давав, вона фактично не представляє нікого, крім себе», – наголосив заступник міністра.
Також він зауважив, що треба розуміти, що ватажки «ДНР/ЛНР» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький є несамостійними в ухваленні рішень.
«Вони вирішують, скільки податків збирати з місцевих ринків. Але як показав досвід Золотого, Плотницький навіть це не вміє самостійно реалізувати. Це виходить розмова двох «пустушок», одна – з нашої сторони… Фактично ці розмови зайдуть у глухий кут… Тоді терористи звільнять незначну кількість наших хлопців, продемонструвавши таким чином, що «київська хунта» з нами безпосередньо не вела розмову, і у неї нічого не виходило, а Надя вступила – і ось перший результат. Ось так треба діяти тільки з нами, і ми все можемо. Це найгірший сценарій», – підсумував Тука.

Коментарi

Коментарiв