Андрухович: Україна не витягне себе з ями без руки допомоги. Що ж робить ЄС?

164
Відомий український письменник Юрій Андрухович у статті для Zbruc.eu зауважив, що нині Україна майже як ніколи потребує сторонньої допомоги, проте чи робить щось у цей час Європейський Союз – велике питання. 

Андрухович підкреслив, що нині ми маємо «зовсім не післяпомаранчеві» реалії, а Україну встигло струсонути стільки трагедій, що вона, здавалося би, не могла не змінитися просто-таки категорично. 
«Країні потрібна допомога. Вона, країна, того варта. Тільки от без поданої руки їй себе не витягнути. Про це можна було здогадуватися і 10 років тому, коли з європейського боку лунало ввічливе «не зараз», − нагадав письменник.
За його словами, така дрібниця, як безвізовий режим із Європейським Союзом, могла би зіграти без перебільшення рятівну роль. 
«Це ж тільки на перший погляд суто бюрократичний чи то пак технічний момент. Насправді в ньому неймовірний потенціал справжнього цивілізаційного прориву, завдяки якому можна було б урешті констатувати й таку собі історичної ваги дрібницю, як остаточне завершення СРСР», − наголосив Андрухович. 
Щоправда, як він зауважив, у цей час керівництво ЄС повідомляє «про якесь чергове «перенесення розгляду» в типовому для сучасної гермафродитичної ЄУ капітулянтському стилі».
«І це означає, що ми виходимо на чергове коло тієї самої спіралі. А європейським достойникам слід готуватися до чергового «періоду складних і виснажливих стосунків» з черговим проросійським керівництвом нашої країни», − спрогнозував літератор.

Коментарi

Коментарiв