Російський політолог: Режим Путіна – це життя після смерті

203
Російський політолог, учений і публіцист Андрєй Піонтковскій констатував, що режим Президента РФ Владіміра Путіна тримається лише на інерції. 

За словами політолога, ситуація ускладнюється іще і тим, що Росія програла війну за Україну і для відволікання уваги від цієї поразки загрузла в Сирії заради порятунку президента Башара Асада.
«Сирійська авантюра закінчується на наших очах трагедією Алеппо. Путін і вся країна отримують клеймо військових злочинців. І ми вже вішаємо собі на шию Асада також, як свого часу Наджібуллу (Мохаммад Наджібулла – президент Афганістану в 1987-1992 рр.) і залазимо в новий Афганістан», – нагадав Піонтковскій. 
«Усі розумні люди у владі розуміють, що це зовнішньополітична поразка, що Акела промахнувся, що потрібно шукати відносини з Заходом на новому рівні», – підкреслив в інтерв’ю Форуму вільної Росії експерт.
Крім того, на його думку, у цій ситуацій Путін втрачає авторитет і розпочинаються «хитання всередині влади»: «На мій погляд, режим абсолютно нестійкий, незважаючи на всю свою браваду. З одного боку, дуже серйозні сумніви в верхах, викликані авантюристською поведінкою вождя. А з іншого боку, і я, і мої колеги аналізували результати останніх виборів».
Як зауважив фахівець, із огляду на результати математичного аналізу про вкидання і фальсифікації, висновок математичний, що прийшли на вибори і проголосували за «Єдину Росію» тільки 15% виборців країни. «Я б до цього додав, що з цих 15% потрібно відняти адміністративний ресурс».
На цьому тлі Піонтковскій підкреслив, що режим Путіна фактично тримається на силі інерції.
«Це зомбі-режим. Це життя після смерті, тому що він економічно недієздатний. Клептократія не може забезпечити ні технологічного зростання, ні економічного розвитку, ні рівня життя. Він зазнав зовнішньополітичної поразки. І в найближчі місяці, рік… 17-й рік – дуже символічний рік, до речі. Спостерігатимемо, як будуть розвиватимуться події», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв