Аналітик розповів про наслідки відділення «ДНР/ЛНР» для України

165
Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко розповів про наслідки відділення так званих ДНР і ЛНР від України. 

За словами експерта, відділення тимчасово окупованих терористами територій Донбасу не допоможе припинити бойові дії в зоні АТО, і несе величезні ризики для української державності. Як він підкреслив, питання відділення псевдореспублік від України відстоюється меншістю громадян, і його серйозний розгляд тягне серйозні наслідки.
«Перший ризик – це те, що невідомо, як це позначиться на долі інших регіонів, у яких неоднозначна лояльність до України. Кожен регіон більш-менш лояльний до України, але є регіони, де лояльність давно встояла з моменту незалежності, а є деякі регіони, які відчули себе частиною української держави, в широкому сенсі цього слова, лише після Майдану», – пояснив в ефірі Чорноморської телерадіокомпанії аналітик. 
Він запевнив, що українська влада не піде на такий крок через можливу реакцію радикальних груп в українському суспільстві.
«Друге – на цей крок навряд чи хтось піде через те, що у нас дуже багато радикальних груп у суспільстві і учасників АТО, які сприймуть це як «зраду», і їх втручання в політику в разі такого рішення може мати дуже далекосяжні наслідки», – стверджує Ярошенко. 
«І, звичайно ж, це не усуне конфлікту, а лише позбавить Україну від зайвих ресурсів, які можуть піти на реінтеграцію території, яка поки витягує більше ресурсів, ніж дає можливостей. І це не гарантує припинення бойових дій вздовж лінії розмежування», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв