Війна олігархів: аналітик розповів, що загрожує Порошенку 2017 року

122
Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк зробив прогноз щодо політичного майбутнього Президента України Петра Порошенка не 2017 рік.

За словами Октисюка, у новому політичному сезоні буде посилюватися соціально-політичне напруження, що може привести до об’єднання широкої опозиції і розрізнених політичних сил, які відчувають загальну загрозу від Президента. 
«У зв’язку з цим існує ризик оформлення антипрезидентської коаліції, яка може ініціювати процес імпічменту в парламенті або навіть організувати мобілізаційні акції, в ході яких буде виступати за дострокові парламентські і президентські вибори», − стверджує аналітик.
Він пояснив, що ефективні акції протесту можливі тільки при наявності певного ідеологічного підґрунтя, яке може виникнути в результаті гіпотетичного виконання політичного компоненту Мінських домовленостей. У той же час, заходи, організовані політичними партіями на комерційних умовах, не будуть нести серйозну загрозу для стабільності архітектури влади.
«Разом із тим, додатковими факторами внутрішньополітичної нестабільності можуть послужити зміна геополітичної кон’юнктури, нова хвиля мобілізації, зростання цін або націоналізація «Приватбанку». Новий політичний сезон обіцяє бути дуже конфліктним і насиченим», − спрогнозував у статті для Апострофа фахівець. 
На його думку, невпевненість у тому, як буде розвиватися ситуація в країні, може змусити системних олігархів ухвалити принципове рішення щодо розробки нових правил гри і пошуку можливої альтернативної фігури нинішнього Президента. Щоправда, як зауважив Октисюк, у таких умовах головною проблемою політичних акціонерів є відсутність такої кандидатури, яка би влаштовувала всіх гравців. 
«Також оформлення нового олігархічного консенсусу щодо можливих параметрів «співжиття» влади і великого бізнесу може активізуватися тільки після розуміння того, як буде протікати далі російсько-західне геополітичне протистояння», − підкреслив експерт.
Він запевнив, що в тому разі, якщо буде намічений курс на нормалізацію відносин між Росією і Заходом, багато гравців розуміють, що в Україні почнеться посилення авторитарних тенденцій і консолідація внутрішніх ресурсів навколо влади. Окстисюк вважає, що такий сценарій розвитку ситуації також лякає всіх супротивників Порошенка і змушує їх думати про можливі варіанти політичного самозбереження.
«Очевидним стає той факт, що Петро Порошенко перестав виконувати функції політичного арбітра, точніше, його діяльність все більше зводиться на користь його найближчого бізнес-оточення і лояльного «політбюро», що переслідує свої інтереси. Тому 2017 року слід очікувати посилення політичної боротьби проти президента і певної самоорганізації олігархів, які захочуть «коронувати нового арбітра» або ж взагалі скасувати інститут Президента», − підсумував аналітик.

Коментарi

Коментарiв