Розвідка купила російський софт для секретної роботи, що не підтримує українську мову

243
1 грудня 2016 року Служба зовнішньої розвідки України за результатами тендеру замовила ТОВ «АБІ Україна» програмного забезпечення для аналізу і пошуку даних на 1,50 мільйона гривень. 

Відповідна інформація є у системі «ProZorro».
Закупівлю здійснили у рамках створення системи сценарного аналізу та моделювання кризових ситуацій. Фірма надасть замовнику ліцензії на програми ABBYY InfoExtractor SDK 2.5 і ABBYY Intellectual Search SDK для чотириядерного процесора по 750 тисяч гривень. При цьому в угоді вказано, що вони працюють лише з російською й англійською мовами.
Засновниками «АБІ Україна» є генеральний директор Віталій Тищенко з Києва та кіпрська фірма «АББІІ Софтваре Лімітед». Кінцевим бенефіціаром у держреєстрі значиться москвич Ши Ян – батько російського підприємця Давида Яна. Останній заснував компанію «ABBYY» і входить до Ради при Президенті РФ Владімірє Путіну із модернізації економіки й інноваційного розвитку. Відповідно до інформації російського сайту держзакупівель, із липня програмою ABBYY InfoExtractor SDK 2.5 користується державна нафтогазова компанія «Роснєфть».
Крім того, Тищенко володіє ТОВ «Абі Україна Лтд» разом із киянином Андрієм Левковичем.
Київська фірма «Ес Ай Центр» належить запорожцю Сергію Єрьоміну і ТОВ «Софтінвест Холдинг» Анатолія та Дмитра Зараховичів. У квітні вона перемогла на тендері щодо впровадження послуги перенесення номера при зміні з ціною 39,6 мільйона гривень. 

Коментарi

Коментарiв