Україна більше не пріоритет для ЄС – член Європарламенту

278
Член Європейського парламенту Іван Штефанець розповів про важливість взаємовідносин між Україною і ЄС.

В інтерв’ю для НВ Штефанець пояснив, як змінилося ставлення до України після оприлюднення електронних декларацій політиків.
«Я думаю, що для України це був дуже важливий крок уперед. Це був позитивний крок. І у Європі на це відреагували дуже й дуже позитивно. Звісно ж вони оприлюднили деяку суперечливу інформацію», – підкреслив єврочиновник.
«Я це розумію. І різні люди сприймають це по-різному. Але дуже важливо розуміти, що в цілому це позитив. І це робить політичне життя більш прозорим. Зауважу, що така система існує не в кожній країні. І треба б було запровадити таке законодавство і у ЄС. Мушу визнати тут Україна нас випередила», – додав член Європарламенту.
За його словами, для успішного проведення реформ в Україні необхідно поєднання технократів і політиків. Крім того, потрібна політична воля і політична влада.
«Але потрібні й знання технократів. Їх навички. Потрібна правильне поєднання обох груп. Те що технократи йдуть з влади не є позитивним сигналом. Адже зараз у цей нестабільний час Україні потрібні їх знання. І політики мусять розуміти, що вони потребують допомоги таких людей, тих, хто працює у громадських організаціях», – наголосив Штефанець.
Крім того, він зізнався, що два роки тому Україна була пріоритетом номер один, але нині вона номер чотири, або п’ять через те, що з’явилися інші проблеми. Зокрема ідеться про Сирію, міграцію, Brexit. 
«Нині у ЄС є багато внутрішніх проблем. Але наша роль, роль європейсько-української делегації у парламенті – просувати Україну і всі питання, які необхідні для наших успішних взаємин у економічній, політичній сферах і в решті решт для правильного розвитку України», – пояснив представник Європейського парламенту.

Коментарi

Коментарiв