Заходу вигідно «заморозити» конфлікт на Донбасі – німецький експерт

264
Німецький політолог, керівник програм Східної Європи та Центральної Азії в Німецькій раді зовнішньої політики Штефан Майстер проаналізував зміни у відносинах між Україною і Європейським Союзом.

Фахівець пояснив, як зміниться політика США щодо проблем на Донбасі після обрання Дональда Трампа. 
«Важко сказати напевно. Він зацікавлений в тому, щоб встановити відносини з Путіним і укласти угоду, яка покращить їх якість. Україна і Східна Європа в нього не є в пріоритеті, що означає, що Україна може стати жертвою такої угоди», − підкреслив фахівець.
За його словами, це означатиме меншу підтримку, а, можливо, навіть і визнання Криму як частини Російської Федерації і віддасть ЄС ініціативу по проведенню переговорів щодо Донбасу, а також часткове чи повне зняття санкцій. Щоправда, як він зауважив, Конгрес США та республіканська більшість виступають з підтримкою України і вони можуть заблокувати будь-яке рішення, пов’язане зі зняттям санкцій, визнанням Криму російським. 
Крім того, коментуючи можливі варіанти вирішення кризи на Донбасі і Мінські домовленості, він констатував, що Росія задоволена поточним станом справ, оскільки це послаблює Україну, чиї лідери не надто активно беруться вирішувати цю кризу.
«Здається, і Заходу вигідно заморозити цей конфлікт, що, на мою думку, не є позитивним рішенням, адже тоді Україна постійно матиме «сіру зону» на своїй території. Я вважаю, що потрібно розділити деякі гострі питання з Росією від переговорів в Мінському форматі і спробувати досягти успіхів в інших сферах, які теж можуть вплинути на ситуацію на Донбасі. Однимі з таких є справжні реформи в Україні», − наголосив в інтерв’ю Апострофу майстер.
«Але оскільки навколо конфлікту нічого не змінюється, то я не бачу прогресу. Росія з нетерпінням очікує на кращу угоду з ЄС і також задоволена тим, що, скоріш за все, позиція США в цьому питанні ослабне, і сподівається, що Трамп і наступні вибори у Франції зіграють їм на руку», − підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв