Нардепів «купують», аби вони не затвердили спецконфіскацію – міністр юстиції

263
Міністр юстиції Павло Петренко України висловив думку, що парламентарі не підтримують урядовий закон про спецконфіскацію награбованих коштів попередньої влади через підкуп.

За словами Петренка, ухваленню цього закону протидіє «певна група людей, які сподіваються зберегти ці кошти в себе» і частина з яких перебуває у Москві. Про це він заявив в інтерв’ю Українській правді
«Вони дуже сильно хочуть, щоб кошти якомога довше лишалися арештованими, але не списаними до бюджету. Для цього застосовуються усі інструменти, не виключаю й підкуп. Такий висновок роблю через поведінку окремих депутатів від різних фракцій, які придумують реальні міфи й відверто брешуть щодо цього документу», – підкреслив очільник Міністерства юстиції. 
Крім того, він визнав, що до перших версій цього законопроекту дійсно були зауваження з боку європейців: «Що ми зробили? Фактично на початку 2016 року Мін’юст створив спеціальну робочу групу, куди запросив представників усіх фракцій (окрім, звичайно, «Опозиційного блоку») і проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Це – експерти, які потім дали нам позитивні висновки. Текст документу ми готували протягом шести місяців».
Викосопосадовець розповів, що нині законопроект може бути застосований до того майна і активів, що вже арештовані і за якими винесено підозру на момент набуття чинності цього документу.
«Ми розуміємо, що це не механізм, що застосовуватиметься до якихось майбутніх кримінальних справ, чим сильно лякають депутатів у залі. Також ми зробили обмеження виключно тільки валютними цінностями й грошима. Тому що були маніпуляції, що «забиратимуть підприємства і управлятимуть ними», – пояснив Петренко. 

Коментарi

Коментарiв