В ОБСЄ натякнули на можливі «взаємні поступки»

215

За словами спеціального представника ОБСЄ у Трьохсторонній контактній групі з урегулювання ситуації на сході України Мартіна Сайдіка, дискусія Трьохсторонньої контактної групи концентрувалася на обговоренні питань, пов’язаних з так званої «формулою Штайнмайера».

«Ця формула, яка є предметом дискусії, передбачає, що місцеві вибори пройдуть під контролем і за сприяння ОБСЄ. Потім ОБСЄ повинна підтвердити, що вибори відповідали міжнародним стандартам. Якщо ОБСЄ це підтвердить, тоді вступає в силу законодавство про спеціальний статус, якщо немає, то в такому випадку не набуває. Для цієї території не буде ніякого спеціального статусу», – Ернст Райхель, посол Німеччини в Україні, пояснив суть цієї формули.

«Робоча група з питань безпеки на засіданні сконцентрувала свою увагу на проблемах дотримання режиму припинення вогню, відведення сил і засобів, а також забезпечення безпеки в районах пунктів пропуску», – зазначив Мартін Сайдік на брифінгу після засідання Трьохсторонньої контактної групи у Мінську, пише УНІАН.

Також Сайдік відзначив, що «формула Штайнмайера» обговорюється дуже докладно в «нормандському форматі». Він також розповів, що під час переговорів можуть бути взаємні поступки між сторонами, проте не пояснив, про що саме йде мова.

За словами представника ОБСЄ, сторони сьогодні на переговорах обмінялися думками щодо правового врегулювання питань, що стосуються відновлення подачі водопостачання та виплати платежів. А також вони обговорювали питання про енергопостачання в Донецькій і Луганській областях.

«Я радий, що незважаючи на блокування роботи економічної підгрупи, процес в цій групі не варто на місці», – сказав Сайдік, але не уточнив, хто саме блокує роботу підгрупи.

Коментарi

Коментарiв