Втручання Росії в американські вибори переоцінюють – політолог

300

На думку російського політолога Дмитра Орєшкіна, Путін не може і не вважає за потрібне поліпшити свої вибори, але готовий погіршувати чужі.

Барак Обама у телефонній розмові попередив Путіна про можливі наслідки хакерських атак на виборчий процес у США. За словами джерел, Обама нагадав російському президенту, що законодавство про збройні конфлікти відноситься, зокрема, до дій у кіберпросторі.

 

Проте політолог вважає, що не варто переоцінювати роль російського втручання у американський виборчий процес. Експерт впевнений, що воно лише створює напругу, не більше, та наводить приклад оприлюдненого листування співробітників штабу Гілларі Клінтон на Wikileaks.

І все ж таки Дмитро Орєшкін впевнений, що Путін жадає, щоб роль Росії в результатах американських виборів була перебільшена: «Це частина пропагандистської кампанії. Створюється ілюзія, ніби російські спецслужби великі і могутні. Могутні настільки, що визначили результат виборів у США», пише він для НВ.

Таке втручання, на думку політолога, може в майбутньому стати козирем Кремля. «Прямо або побічно, справжні чи фальшиві факти взаємодії з Трампом можуть з’явитися (або не з’явитися) в мережі. Все залежить від того, які політичні рішення прийняті в команді, яка контролює діяльність цих хакерів. Можна по клацанню пальців сформувати документ, що дискредитуватиме Трампа».

 

Крім того, втручання в американські вибори вигідне для Росії. Експерт вважає, що це може спричинити певну дестабілізацію американської політичної еліти, внесення хаосу в його діяльність. Хоча у короткостроковому плані це підвищує статус Путіна, проте в довгостроковому – погіршує.

Коментарi

Коментарiв