Російські хакери відстежували українську артилерію за допомогою програми на Android

277
Хакерську групу, пов’язану з російським урядом і гучними кібератаками проти демократів під час президентських виборів у США, підозрюють у використанні шкідливих програм на пристроях Android для відстеження української артилерії та її цілей з кінця 2014 до 2016 року.

Про це йдеться у новому звіті компанії з кібербезпеки CrowdStrike, опублікованому інформаційним агентством Reuters. Шкідлива програма могла встановити зв’язок і деякі географічні дані через зараження пристроїв, які могли б, імовірно, бути використані для нанесення удару по артилерії в підтримку проросійських сепаратистів.
Отримані результати є останніми в контексті зростаючої уваги серед західних служб безпеки і дослідників в області кібербезпеки, враховуючи, що Президент РФ Владімір Путін усе більше і більше покладається на хакерство для впливу на геополітичних противників. 
Як заявив співзасновник CrowdStrike Дмитро Альперович, шкідлива програма, що використовувалась для відстеження українських артилерійських одиниць, є однією з версій програм, які були задіяні для злому Національного комітету Демократичної партії.
Високий рівень втрат української артилерії від цього додатку наштовхує на впевненість, що «Фантастичний Ведмідь» (російська хакерська група – ред.) є відповідальним за кібератаку. 
«Вони не можуть бути незалежними від якоїсь групи або злочинного угруповання, вони повинні знаходитися в тісному контакті з російськими військовим», – пояснив Альперович. 
Відповідно до звіту, позгортання цієї хакерської програми «розширює російські кіберможливості на лінії фронту, на полі бою», і вона «могла би полегшити випереджальне розуміння української артилерії та руху військ, забезпечуючи тим самим російські війська з корисною інформацією стратегічного планування».
Легальне завантаження додатку було доступне на сторінках, які використовуються українською артилерією у російській соціальній мережі ВКонтакте. Більше того, немає жодних доказів того, що додаток зроблений доступним у онлайн-магазині Android, що обмежує поширення цієї програми.

Коментарi

Коментарiв