Реєстрація Увiйти
Вхiд на сайт
» » Петро Олещук: Росія має всі шанси змінити баланс на свою користь

Петро Олещук: Росія має всі шанси змінити баланс на свою користь

13-12-2016, 19:15
Автор: mironetti
Переглядів: 445
Версія для друку
Мені пишуть, що Росія домагається результатів у зовнішній політиці тому, що в неї досить ресурсів.

Це так, але ресурси вона також використовує досить раціонально, відповідно до чіткої стратегії.

У 2014 році Європейський вектор України видавався історично обумовленим. Ніхто і подумати не міг, що він може бути змінений.

Росія тоді тверезо оцінила ситуацію. В Кремлі розуміли, що в Україні вони цей вектор не змінять, але от спробувати «перепрограмувати» сам ЄС – цілком реально.

Вони поставили питання, чим саме цікава Україна ЄС? Ринок збуту. Ок, буде війна та анексія – і ринок буде меншим та менш привабливим.

Далі, ЄС «вкидається» у кризову ситуацію. І тут теж – прагматизм. Достатньо лише роздмухати старий сирійський конфлікт, аби євроінституції почали тріщати під впливом навали біженців.

На цьому тлі запускаємо нових політиків. Точніше – старих, але раніше вони були маргіналами.

Допомагаємо їм фінансово. І тут теж прагматизм. Росія підтримує у ЄС не стільки «проросійські» сили, скільки сили деструктивні. Їм не треба встановити «проросійську» владу. Їм треба загнати європейську демократію в кризу, хоча б на деякий час. І ця задача більш-менш успішно реалізується.

У результаті ЄС «холодшає», щодо України, та бажає під впливом несприятливих обставин взяти тайм-аут в українському питанні. Наче, і небагато, але 2014 року Росія про таке не могла і мріяти. Вона виграє час, і тепер буде його використовувати для того, аби затягнути нас назад до «СРСР-2».

Я не кажу, що Росія перемогла. Вона просто наблизилася до зміщення балансу собі на користь. Тому що вона – єдина, хто має стратегічне бачення своїх цілей, тверезу оцінку ресурсів та методів досягнення задач.
 
У нас я нічого такого не бачу і близько.

Якщо ми не почнемо працювати. Тверезо, реалістично, із використанням наявних ресурсів – Росія все-таки змістить баланс собі на користь.

Джерело: Петро Олещук