Услід за «Приватом»: Нацбанк забрав у Коломойського «Буковель» і літаки

165
Очільниця Національного банку України Валерія Гонтарєва зазначила, що «ПриватБанк» влітку цього року став власником низки активів своїх акціонерів, які перебувають у заставі в НБУ, зокрема лижного курорту «Буковель» і літаків «Боїнг», які тепер перейшли у власність держави.

За словами очільниці Нацбанку, ці активи перейшли на баланс банку після вимог НБУ щодо до капіталізації.
«Коли ми брали застави, вони не перебували в банку, тому що в банку портфель складався з пустушок, не маючи жодних застав і жодних реальних активів. Тому нам у заставу акціонери дали свій власний бізнес, наприклад, компанію «Бориваж», «Буковель», літаки», – розповіла в ефірі радіо «Вести» Гонтарєва.
Як вона зауважила, багато із заставних активів взяті на баланс «ПриватБанку» влітку цього року: «Вони на балансі, значить, вони належать державному банку».
Крім того, вона наголосила, що регулятор провів їх незалежну оцінку та попросив гарантію Коломойського.
«У нас практично весь кредитний портфель покритий його особистими гарантіями за всіма його активами – це коли він гарантує, що якщо банк не погасить, то погасить особисто він з усіх своїх заощаджень», – підкреслила глава НБУ.
Додамо, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Олексій Мартинов, відомі як група «Приват», мають значні інтереси в нафтогазовому секторі. Афілійовані з ними компанії контролюють близько 42% найбільшої нафтовидобувної компанії країни ПАТ «Укрнафта», три з п’яти нафтопереробних заводи країни, великі мережі АЗС та Одеську нафтогавань. До галузі інтересів групи належать також феросплавний бізнес, зв’язок, нерухомість, медіа, енергетика, хімія, агросектор, харчова промисловість, туристичний комплекс «Буковель».

Коментарi

Коментарiв