Ви, пане Порошенко, дуже і дуже розчарували мене – Глузман

205
Психіатр, дисидент, громадський діям Семен Глузман констатував, що українці значною мірою відрізняються від росіян своєю нелюбов’ю до влади і зізнався, що й сам розчарувався у чинному Президенті України Петрі Порошенку.

«Російські маси люблять Путіна, вірять йому. Ми – відрізняємося. Ми не любимо свою владу. І не боїмося про це говорити соціологам. Хоча і ми, і вони – росіяни, з одного минулого, з тоталітарного СРСР. Тоталітаризм, на відміну від попередніх його форм традиційного деспотизму, абсолютизму і авторитаризму, є феноменом XX століття. Але ми живемо у XXI столітті. Поруч із нами авторитарна Білорусь, Росія, яка прагне до тоталітаризму… Що чекає на нас?», – зауважив Глузман.
За його словами, ми вже всерйоз відрізняємося від Росії, оскільки ми навчилися не любити владу і майже не боятися її.
«У нас вже є досвід публічного опору її брехні. Ми – багатоконфесійна країна, де немає монополії однієї релігійної доктрини. Ми багато чому навчилися, і багато чого продовжуємо освоювати… Але чому ж ми так погано і, найчастіше, злобно живемо? Оскільки це ми самі, своїми руками, своїми виборчими бюлетенями приводили до влади всіх цих пройдисвітів і демагогів-популістів», – наголосив у статті для НВ дисидент.
«Це ми дозволяємо їм після виборів майже вголос називати нас біомасою, лохами і дебілами. Колись у час перебування Януковича президентом України я дозволив умовити себе увійти у його Громадську Раду. Я сподівався бути почутим. Тоді, вперше увійшовши до зали засідань, я голосно промовив: «Пане Президенте, я погодився стати членом вашої Ради, але прошу вас пам’ятати: я не був вашим виборцем!», – розповів лікар.
«Сьогодні я хочу сказати інше: «Пане Порошенко, я – ваш виборець! Як досить добре поінформований громадянин України, я знав, що ви не послідовник моральних філософів. Я голосував за вас, оскільки не міг віддати свій голос іншим претендентам. Ви, пане Порошенко, дуже і дуже розчарували мене», – підсумував Глузман.

Коментарi

Коментарiв