Савченко обрала жорсткий проросійський вектор – політолог

232
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк запевнив, що народний депутат України Надія Савченко обрала дуже жорсткий проросійський курс, який, швидше за все, погоджений з кимось із кураторів у Кремлі.

Коментуючи виключення Савченко з української делегації в ПАРЄ Давидюк зауважив, що нардеп веде перемовини з терористами так, нібито вона є президентом України. Щоправда, вона не представляє інтереси всієї країни, тому підписуватися за всю Україну не має права.
Як підкреслив експерт, у виключенні Савченко з делегації ПАРЄ є певний нюанс – російська пропаганда може це подавати, як небажання українських політиків показати поширення опозиційних думок в Україні.
«Насправді українські депутати злякалися, що Надія Савченко буде нести свою історію. Але не потрібно було її включати. Нехай би її «дур» була всім видною. Її виключення можуть розцінити, як те, що київські політики хочуть закрити їй рота, тому що вона ніби говорить правду. Навпаки. Нехай би вона несла всю цю путінську ахінею, щоб було зрозуміло, що це за проект», – наголосив у коментарі 24 політолог.
Крім того, на його думку, зустрічі льотчиці з бойовиками потрібно показувати в Європі і про це говорити, оскільки жоден уряд не веде перемовини з терористами, жоден президент такого не робить.
Пояснюючи, чому Савченко має це робити, Давидюк зазначив, що, виключивши її зі складу української делегації ПАРЄ, народні депутати ховаються.
За його словами, це – недолугість саме депутатів фз Верховної Ради. Вони часто роблять речі, які повинні робити набагато мудріше, виваженіше, і грати на випередження. Наразі вони кидаються і намагаються вирішити не стратегічні, а тактичні питання.
 
«Коли Савченко була в російському полоні, вирішили включити її до делегації ПАРЄ. Після визволення виключають її з делегації, тому що вона не так говорить. Позиція парламенту повинна бути більш серйозною. Якщо хочете її виключати, надайте докази. Крім її заяв, нічого такого поки що не відбулося. Або потрібно більше доказів, або дайте їй поле для маневру, щоб вона своїми заявами сама себе дискредитувала. А так народні депутати себе більше дискредитували тим, що її виключили і закрили рот», – підмітив фахівець.
До того ж, він висловив упевненість у тому, що Савченко продовжить свою міжнародну діяльність. Вона намагатиметься знайти майданчик для своїх висловлювань, причому в ЄС, де є багато лояльних Росії ЗМІ. Також він підкреслив, що те, як її почала захищати фракція «Опозиційний блок», наводить на певні думки.
«Саме «Опоблок» захищає начебто патріота Савченко. Це викликає сумніви в її патріотичності, оскільки «Опоблок» ніколи проукраїнською позицією не славився», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв