Для Росії якийсь там посол не має значення – журналіст про вбивство Карлова

255
Політолог, журналіст-міжнародник Віктор Каспрук прокоментував убивство російського посла в Анкарі Андрія Карлова.

Нагадаємо, 19 грудня 2016 року у столиці Туреччини Анкарі було скоєно напад на російського посла у цій країні Андрія Карлова. Нападник, який виявився турецьким полісменом, щонайменше вісім разів вистрелив у спину керівника російської дипломатичної установи, який виголошував промову на відкритті виставки «Росія очима турків». Карлова госпіталізували, але пізніше Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що він загинув унаслідок отриманих ран.
Як підкреслив Каспрук, це свідчить про те, що Росія фактично пожинає плоди гібридної дипломатії і гібридної війни. За його словами, убивство російського посла в Анкарі – це повернення до Росії бумерангу, який вона запустила у міжнародну політику.
«Я думаю, що ця подія матиме великі негативні наслідки у 2017 році, оскільки вбивством посла були порушені правила міжнародного спілкування, бо посли у будь-якій країні є недоторканними. Їх охороняють, їх підтримують і поважають», – зауважив в ефірі 5 каналу політолог.
«Тобто Росія фактично пожинає плоди тої гібридної дипломатії і гібридної війни, яку вона веде в Сирії та Україні. Це вже є повернення того бумерангу, який Росія запустила у міжнародну політику. Держава-терорист Росія отримала назад терористичний акт проти свого високопоставленого представника», – наголосив журналіст.
Крім того, він пояснив, чому Президент Росії Владімір Путін у цій ситуації сам почав «вигороджувати» турецьку сторону: «Оскільки йому це невигідно. Тільки-но вкотре почали налагоджуватися стосунки з Туреччиною. Ми ж бачимо, що вони хочуть діяти в Сирії триєдиним блоком – Туреччина, Іран і Росія. І тому для Росії якийсь там посол не має значення, коли у них вимальовується стратегічний альянс на Близькому Сході».

Коментарi

Коментарiв