Політтехнолог спрогнозував Україні «непрості часи»

234
Політтехнолог Тарас Березовець  розповів, які проблеми і можливості чекають на Україну 2017 року.

У своєму Facebook зауважив, що Український інститут майбутнього підготував доповідь про виклики та можливості на 2017 рік.
«Передбачати означає знати. Знати означає готуватися. Світ і Україна 2017 року чекають дуже непрості часи. Турбулентність, що почалася в році, що минає 2016 року, зросте у рази, а разом з нею і загрози безпеки», – підкреслив політолог.
Крім того, він зауважив, що Україні не варто сподіватися, що її проблеми буде вирішувати Захід. За його словами, 2017 рік для держави стане перевіркою на стійкість, оскільки Україна може втратити більшість підтримки міжнародної спільноти. Тож від здатності долати виклики і загрози залежить подальше існування країни.
Як наголосив фахівець, у доповіді виокремлені Brexit і перемога Дональда Трампа на виборах президента у США, які несуть для України певну загрозу.
Також він нагадав, що 2017 року відбудуться президентські вибори у Франції, де лідирують кандидати, прихильні до Путіна. А Німеччину чекають вибори до парламенту, на результати яких впливатиме і роль Ангели Меркель у вирішенні проблем на Донбасі.
«Окремо важливим питанням залишається ситуація на Сході країни. У нашому прогнозі – сценарій ескалації є найбільш ймовірним. Ми виходимо з того, що Мінськ-2 не влаштовує жодну зі сторін конфлікту, і ескалація буде спробою укотре переглянути домовленості на свою користь. Ми прогнозуємо, що сепаратисти разом з російськими військовими спробують провести точкову операцію, щоб поставити Україну в невигідне положення. Під загрозою такої операції, на нашу думку, перебуває Маріуполь», – ідеться у доповіді.
Березовець також зазначив, що українська економіка зберігає хороший потенціал для росту, але за умови проведення внутрішніх реформ, серед яких найпріоритетнішими є реформа правоохоронних органів і судів.

Коментарi

Коментарiв