Аваков «кришує» нелегальний гральний бізнес в Україні? – ЗМІ

204
Журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» проаналізували, як очільник МВС України Арсен Аваков, який ще 2014 року обіцяв закрити всі нелегальні гральні клуби та погрожував персональною відповідальністю керівникам обласних управлінь МВС за їхнє існування, не помічає подібної незаконної діяльності у себе під носом – передає Інформаційний Акцент.

Слід нагадати, що в Україні гральний бізнес формально заборонений із 2009 року. За дотриманням цієї заборони має слідкувати саме Міністерство внутрішніх справ. Щоправда, з 2014 року гральних закладів в Україні лише побільшало.
Рік тому в найкращих центральних місцях у всіх великих містах України в один момент з’явилися сотні гральних точок «У мережі». Це мережа слот-машин – гральних автоматів, але офіційно вона називається Інтернет-клуби.
Як і інші гральні мережі, «В мережі» працює за принципом франшизи. Кожен окремий клуб може належати окремому власнику, але всі вони платять за вивіску, яка захищає їх від проблем.
 
Перший крок – погодження адреси з власником гральної мережі, другий – укладання договору суборенди. Власник грального закладу купує сервер, вартість якого становить близько тисячі доларів. Також купується два-три десятки комп’ютерів, на яких запускають ігрову програму. У цілому на відкриття грального клубу потрібно 15-20 тисяч доларів, ще потрібен спеціалізований касовий комп’ютер, який також купується у власника франчайзера.
На початку грудня поточного року в МВС знову анонсували початок нової операції проти гральних закладів, але все закінчилось тим, що власники клубів «В мережі» провели ребрендинґ. Тепер ці заклади називаються «Онлайн».
Раніше власником  «В мережі» була однойменна ТОВка, засновником якої вказаний Сергій Приліпко. Донедавна він був співробітником спецпідрозділу МВС «Кобра», прописаний у міліцейському гуртожитку в Києві. Окрім гральних клубів на нього оформлені охоронні компанії «Гарант сервіс 2016» і «Українське бюро охоронної безпеки». Нині чоловік мешкає з родиною у невеличкій квартирі у Василькові, а за словами сусідів і дружини – працює водієм.
У березні 2016 року поліція виписала Приліпку штраф за порушення правил дорожнього руху. У цей час екс-міліціонер керував мерседесом, зареєстрованим на колишнього нардепа-«регіонала» Володимира Продивуса, повя’заного із колишнім заступником Авакова Сергієм Чеботарем.
Маєток сім’ї Чеботарів під Києвом зведений компанією «Мостобуд» Продивуса. Поруч розташований будинок, нині записаний на помічницю Продивуса – Вікторію Яворську. Її рідна сестра Аліна є співзасновницею компанії «Будмосткомплект», яка зареєстрована в офісі ПАТ «Мостобуд» Продивуса. Водночас Аліна Яворська – співзасновниця транспортної компанії «А.Т.Н» разом із зятем Сергія Чеботаря.
Слід нагадати, що Сергій Чеботар є фігурантом оборудки за участю сина Авакова, Олександра, щодо закупівлі МВС рюкзаків за завищеною ціною. На відео, що його зняло СБУ прихованою камерою у кабінеті Чеботаря, заступник міністра веде переговори із сином Авакова про поставку МВС великої партії рюкзаків, і ще до оголошення тендеру обіцяє їх закупити.
Раніше в Мережі було опубліковане відео, на якому людина, дуже схожа на сина глави МВС Арсена Авакова, грає в підпільному казино.
 
Після зміни вивіски гральної мережі змінився і її власник – ним стало ТОВ  «Глобал систем», зареєстроване за однією адресою з попередницею. Це кімната в адмінкорпусі старої будівлі на околиці Києва. Зараз фірму за цією адресою не знайти. ТОВ «Глобал Систем» зареєстрована за однією адресою із ТОВ «В мережі». Співзасновник фірми – Олександр Фомін, також разом із Сергієм Приліпком є співзасновником ТОВ «Гарант сервіс 2006».
Журналісти програми відвідали один із клубів «В мережі» і викликали поліцію, але та виявились не у змозі ані закрити гральний заклад, ані зупинити його діяльність, ані навіть вилучити техніку.
Також слід підкреслити, що в МВС працює ще одна близька до Продивуса людина – це перший заступник директора Головного сервісного центру МВС України Сергій Гончаров. Раніше він був радником Продивуса в «Мостобуді». Сервісні центри МВС займаються видачею водійських посвідчень, транспортних номерних знаків і реєстрацією авто.

Коментарi

Коментарiв